Niekde sme sa všetci stratili. V apatii, ignorácii, strachu, bezmocnosti…. Neveríme nikomu a ničomu. Aj v dobrom a čistom úmysle už hľadáme skrytú lesť, podvod, nečistú hru. Na druhej strane sa necháme veľmi ľahko vtiahnuť do manipulatívnych hier tých, ktorí naše slabosti poznajú. Nechávame sa vtiahnuť do mediálnych prestreliek, ktoré nádherne pracujú s našim myslením. Ide ma šľak trafiť, ako zvykne hovoriť pán Milan Lasica, keď niekde vidím reklamu na taký a taký krém, ktorý ženám zázračne vyhladí vrásky a budú krásne! Prečo? Žena s vráskami nie je krásna? Veď to patrí k životu. Predbiehajú sa v reklamách na 100% účinné lieky, ktoré pomaly chromého zdvihnú na nohy. Pritom zdravých ľudí je menej a menej. Letáky akcií hypermarketov lákajú nielen cenami, ale aj krásnymi obrázkami ovocia, ktoré však nemá žiadnu výživovú hodnotu, o vzhľade vo veľa prípadoch ani nehovorím. Keď si zapnete televízor, valia sa na vás americké hlúposti, kde je iba kopa násilia, krvi, vulgárností a v správach vás čakajú len negatívne udalosti. Žiadna zdravá „potrava“ pre dušu. A ešte si za to aj treba zaplatiť. Čítam často komentáre k článkom v médiách na nete. A môžem vám povedať, je mi fakt smutno. Toľko zloby, nenávisti, hnevu je v nich! A kto nebodaj napíše niekde o láske, porozumení, úcte, je zosmiešňovaný. A takto by som mohla pokračovať ďalej.  Sme v tom labyrinte už riadne zamotaní. Ale ako z neho von?

Možno neuveríte, ale veľmi ľahko. Keď začneme sami od seba. Keď začneme premýšľať, čo môžeme urobiť  sami pre seba. Nie stále viniť iných, nie stále hľadať niekoho, kto mi splní moje túžby a potreby. Lebo iba ja viem, čo chcem a čo nechcem vo svojom živote. Nepodmieňujme naše šťastie a spokojnosť stále niekym a niečim. Takto to totiž nefunguje. Ja sama, keď som spokojná a šťastná, vtedy sú spokojní aj všetci okolo mňa.

No dobre, ale príde otázka: ako sa to dá, keď žijeme v takejto dobe? Je dobré si uvedomiť, že „doba“ je iba slovo. Obsah sme si vytvorili my, ľudia. A iba my to môžeme napraviť. Nie osočovaním, urážaním, ponižovaním a odsudzovaním. Lebo ani tak to nebude fungovať.

Človek má oproti iným živočíšnym druhom úžasný dar. Myslí. Len bohužiaľ na to zabudol. Zabudol počúvať svoje pocity, svoje pravé pocity,  zabudol, čo je pravda a miestami sa jej veľmi bojí. Nemá trpezlivosť so sebou samým. Nechce pohnúť rozumom. Padá na dno a nadáva a horekuje.

Nuž, vážení, je načase zobudiť sa z tej letargie. Je načase naštartovať svoje mozgové závitíky. Je načase nedávať priestor už tomu, čo vám život znepríjemňuje a sťažuje. Zvážte, čomu svoj čas budete venovať a čomu nie. Lebo svoju energiu veľakrát míňate tam, kde si ju nezaslúžia alebo kde nie je potrebná. Začnite ŽIŤ a nie živoriť. A skúste používať svoj rozum, nie rozum iných, ktorí využívajú vašu apatiu a strach iba k SVOJMU prospechu. Choďte do toho všetkého naozaj s „čistou hlavou“ a cez svoje srdce. To vás totiž nikdy nemôže sklamať.  A vtedy budete vedieť rozpoznať nečistú hru od čistej. NIKDY TO NEVZDÁVAJTE! Keď spoznáte konečne sami seba, silu, ktorá vo vás je, dokážete veľmi veľa! Nemusíte mi veriť na 100%. Mňa poteší, keď sa iba zamyslíte nad týmito slovami.  Lebo…….existujú ľudia a chvalabohu, k mojej veľkej radosti, je ich čoraz viac, ktorí majú čisté úmysly, pravda je pre nich veľmi dôležitá.  Ponúkam aj jedno veľmi zaujímavé krátke video. Mnohí z vás ste možno ten film videli, ale hlbokú myšlienku slov, ktoré sú tam povedané, ste si neuvedomili.

Veľmi nám všetkým na tejto ceste držím palce! Ja vždy vravím, že kvapky tvoria moria a oceány, tak sa pridajte a pomôžte vytvoriť pre nás všetkých pokoj, radosť, šťastie, spokojnosť! Ďakujem vám!
Autor: Inka Janotková