Prvýkrát za štyri roky sa dcéra Muammara Kaddáfího Ajša obrátila s výzvou na Líbyjčanov. Ako vyplýva z dvoch zverejnených listov, nachádza sa v súčasnosti v Eritrei. Ajša Kaddáfíová sa chce stať lídrom povstania v dobe, ktorá je pre jej krajinu rozhodujúca – pred novou intervenciou NATO.

Dcéra Muammara Kaddáfího vyhlásila, že čoby generálporučík líbyjskej armády zostáva verná dielu svojho otca, a vyzvala Líbyjčanov, aby „precitli“ k vybojovaniu víťazstva a „navrátenie džamahírije“ (forma štátneho zriadenia v Líbyi za Muammara Kaddáfího).

Garantuje, že v najbližších mesiacoch vytvorí „podzemnú vládu“ s účasťou „známych tvárí“, verných Kaddáfímu. Organizácia bude aktívna prostredníctvom dôveryhodných osobností ako vo vnútri Líbye, ako aj za jej hranicami.

Ajša Kaddáfíová vyzvala vojakov líbyjskej armády, aby sa k nej pripojili a prisahali jej ako vrchnému veliteľovi až „do obnovenia zeme“.

„Moje meno mi ukladá povinnosť a dáva mi právo byť na čele. A žiada po mne vernosť v boji, „píše odvážna žena, ktorá v čase vojny stratila muža a dve deti (jedno z jej detí zabilo NATO pri leteckom útoku).

Video, keď bol Kaddáfi aj deti ešte nažive:

zdroj: eurasia24.cz