Jeden z generálov NATO uvádza v Daily OSNet, že radary sú oslepené, činnosť elektronických systémov navádzania narušená a navyše nainštalované rušenie satelitného príjmu v predmetnej „bubline“ o rozmere 600 km.

Z bojovej zóny v severnej Sýrii prišla správa o nasadení nového ruského systému elektronických rušičiek, ktoré údajne môžu oslepiť radary, narušiť elektronické navádzacie systémy a rušiť satelitný príjem.

Daily OSNet píše, že táto posledná správa nasleduje za skorším ohlásením o ruskom krížniku s inštalovaným systémom protiraketovej obrany S-300, nasadeným pri brehoch Latakia. Oba systémy znamenajú to, čo najvyšší veliteľ NATO generál Philip Breedlove opisuje ako „ruská bublina“ A2 / AD (anti prístup / zakázaná zóna) v Sýrii.

Vo výsledku je NATO účinne oslepené vnútri bubliny o rozlohe 600 km s centrom v ruskej Latakii. Ďalej sa autor snaží pochopiť aké tajné zbrane Rusi v Sýrii nasadili.

Predpokladá, že skúmaná technológia je podobná na Ričag (pákový efekt) firmy Kréta (koncern Rádioelektronické technológie), ale zrejme s oveľa väčšími možnosťami. Taktická verzia tohto systému bola predvedená novinárom v Rusku už v apríli 2015.

Systém Ričag je namontovaný na vrtuľník Mi-8MT. Hovorí sa, že teraz neexistuje spôsob, ako ho zdolať. Jeho elektronické protiopatrenia sú určené k oslepeniu radarov, sonarov a ďalších systémov detekcie, na ochranu lietadiel, vrtuľníkov, bezpilotníkov, pozemných a námorných síl proti raketám „vzduch – vzduch“, „krajina – vzduch“ aj ďalších obranných systémov v okruhu niekoľkých stoviek kilometrov.

Môže byť určený na blokovanie akéhokoľvek druhu ozbrojených síl, vrátane vrtuľníkov a lietadiel, pozemných i námorných síl. Veľká pozornosť sa v článku venuje krokodílím slzám generála Breedlove, ktorý povedal, že okrem Pobaltia a Čierneho mora nám Rusi uzavreli prístup aj do Stredozemného mora.

Podľa všetkého usilovne hľadajú body styku, ale obávajú sa, že náhly prechod od konfrontácie k spolupráci bude prijatý ako kapitulácia. Pre Obamu je to poleno do súkolia politickej kariéry. Niečo významné je aj v tom, že nepočujeme ataky od jednej nevyrovnanej osoby v OSN na ruského vyslanca Čurkina.

Ohľadom Sýrie a Ukrajiny sa zmenil tón a obsah reči Kerryho. Nikto už nežiada okamžitý odchod Asada, karhá sa režim Porošenka kvôli porušeniu minských dohôd. Rusko dáva pokojnú a adekvátnu odpoveď na urážky. Teraz americké médiá sami Obamovi pripomenuli všetko čo tvrdil o „ekonomike rozbitej na cucky“ a o Rusku ako o „regionálnej mocnosti“, lenže pre neho v nepríjemnom vyznení.

Komentáre čitateľov sú zhruba rovnaké ako od cenzora. Neveríme, všetko sú hlúposti, zničíme obyčajnou raketou, kremeľská propaganda, aj keď sa nájdu aj súdne myšlienky, ako sa Amerika dostala do stavu, kedy ju odvšadiaľ vyháňajú.

zdroj: outsidermedia.cz