Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin sa skutočne „odviazal“, keď sa pri Medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade pred necelým mesiacom rozhovoril o podľa jeho slov neexistujúcej iránskej hrozbe či protiraketových systémoch NATO v Európe. Oproti zvyklostiam na Západe nenávidený politik, ktorý sa zvyčajne vo vyjadrovaní drží späť a nenecháva sa vyprovokovať, tentoraz pre svoju reč zvolil úplne osobný ráz a pridal do nej aj veľký dôraz. Hovoril totiž k západným novinárom, ktorí majú vo zvyku o veľa dôležitých vecí neinformovať. Na videu, ktoré môžete zhliadnuť vyššie, je Putin znateľne rozčúlený a žurnalistu varuje, že sa z veľkej miery práve kvôli ich mizernej práci svet rúti k svetovej vojne.

Vladimir Putin sa ostro oprel do prísediacich novinárov s tým, že len slepo opakujú klamstvá a dezinformujú ohľadom protiraketového systému vo východnej Európe. Poukazujú pritom, že od doby iránskej jadrovej dohody už bolo odhalené, že hrozba z Iránu nie je pravým zámerom výstavby protiraketových štítov.

Putin ďalej tvrdí, že raketová technológia Spojených štátov sa neustále vyvíja a rakety zo spomínaného systému budú schopné do pár rokov preniknúť do územia 1000 kilometrov vzdialeného, časom dokonca aj ďalej. To bude mať za následok ohrozenie jadrového potenciálu Ruska, a teda, ako prezident vysvetľuje, rozhodujúcu nerovnováhu medzi Ruskom a USA. „Iránska hrozba neexistuje, ale raketový obranný štít NATO sa v Európe buduje. To dokazuje naše obavy, keď sme sa domnievali, že toto nie je skutočný dôvod a nebolo s nami zaobchádzané na rovinu. Stále sa odvolávali na tú iránsku hrozbu, aby ospravedlnili tento systém. Zase nám klamali. Systém teraz funguje a nakladajú ho raketami. Ako by ste mali vedieť, tieto rakety sa vkladajú do kapsúl, ktoré sa používajú v ďalekonosnom raketovom systéme Tomahawk. Tie sú naložené raketami, ktoré preniknú do teritórií vo vzdialenosti 500 km. Ale my vieme, že technológia sa rozvíja, a dokonca vieme, v ktorý rok budú USA schopné nasadiť rakety s doletom 1000 km, a potom ešte ďalej. A od toho momentu začnú priamo ohrozovať ruský jadrový potenciál. “

Pustil sa do emotívneho prejavu priamo k novinárom s tým, že len napomáhajú a urýchľujú cestu nebezpečným smerom, ktorý vedie do bodu, kedy bude ďalšia svetová vojna nevyhnutná. Z jeho slov je cítiť, že nepriamo apeluje na žurnalistov, ktorí v záujme svojich chlebodarcov mystifikujú verejnosť na celom svete, aby v sebe objavili aspoň kúska cti a konečne pochopili, že je situácia vo svete naozaj alarmujúca a mali by sa k nej postaviť čelom, pretože ak to tak pôjde ďalej, žiadny svet za chvíľu nemusí byť.

„Rok čo rok vieme, čo sa stane, a oni vedia, že to vieme. Len vám stále klamú, a vy tomu veríte, a potom to šírite medzi obyvateľov svojich krajín. Vy zrejme necítite to bezprostredné nebezpečenstvo a to je to, čo ma desí. Ako môžete nerozumieť tomu, že je svet zaťahovaný smerom, z ktorého niet úniku? A počas toho predstierať, že sa nič nedeje? Ja už neviem, ako vám to vysvetliť. “

To bude asi dosť márna práca. Vysvetľovať už by ale mali začať predovšetkým západné mainstreamové médiá. Pretože neinformovať o veľmi silných a dôležitých slovách hlavy najväčšieho štátu sveta, či už k nej má kto vzťah akýkoľvek, o tom, že hrozí na planéte tretia svetová a ku všetkému jadrová vojna, to už chce naozaj veľkú profesionálnu a morálnu pružnosť.

zdroj: casopis-sifra.cz

Video

Bývalý vysoký dôstojník vojenskej rozviedky: Za pravdu bolo vydávané niečo, čo bolo napísané niekde ..