Otvorený list istého staršieho pána z Čiech valcuje celý internet! Tento chlapík, inak povolaním finančný poradca, sa totiž rozhodol poriadne ostro skritizovať hádam všetkých.

Čech v otvorenom liste kritizuje celú EÚ aj samotné Francúzsko. A čo sa v liste skrýva? Nech sa páči, tu je jeho pôvodné znenie.

Je suis France? Alebo si mám svoju tvár na profilovke tu na Facebooku zabaliť do francúzskej trikolóry? Nie, kamaráti, neurobím to. A to nie preto, že by som snáď nesúcítil s deťmi, ktoré pri náhlom útoku v Paríži prišli o svojich rodičov, alebo s mŕtvou študentkou, ktorá už nikdy nedopíše svoju takmer hotovú bakalársku prácu. Predčasne a nedobrovoľne odišlo viac ako 130 ľudí, ďalšia stovka je v kritickom stave v nemocnici, ďalšie tri stovky sú „len“ obyčajné zranenia. Je mi ich nesmierne ľúto, ale na pozadí ich obete napriaham ukazovák, ukazujem a nekompromisne žalujem:
[list icon=“check“ icon_color=“red“]

 • Politici Európskej únie, špičkoví predstavitelia bohatých a humánnych západných štátov, TO VY ste umožnili, aby americká politika a Vaša servilná nečinnosť rozvrátili existujúce fungujúce politické systémy v Sýrii, v Eritrei, v Iraku, Afganistane, v Líbyi, v Sudáne, Čade a vo množstve ďalších štátov.
 • TO VY ste zapríčinili koniec obvyklého fungovania tých typov krajiny, vznik stoviek neprehľadných kmeňových bojov a stav, keď v tých krajinách neexistuje bezpečie a každý tam zápasí s každým.
 • TO VY ste zodpovední za dodávky zbraní tú jednej, tú druhej bojujúci skupine, v podstate každému, kto zaplatí príslušný bakšiš do Vami spravovanej štátnej kasy.
 • TO VY stojíte za nekonečným prúdom pologramotných černochov, ktorý smerujú za svoju lepšiu ekonomickú budúcnosť do Európy. Mladí muži, ktorí k nám z veľkej časti prichádzajú (hoci fotografie v novinách sú plné starostlivých mamičiek a plačúcich detí bez teplého svetra), majú vo vreckách tu stovky, tu dokonca tisíce eur alebo dolárov. Podľa našich novín ale tí ľudia pochádzajú z najchudobnejších pomerov a utekajú pred vojnou vo svojej krajine. Tfuj, hovorím a pľujem si pred novinárom, ktorý to napíše. Ako dlho si myslíte, že budem veriť rozprávkam, kedy sa mi snažíte povedať, že chudobná a početná rodina predala všetok svoj majetok (predtým už poničený vojnou a skonfiškovaný islamistami) a poslala jedného svojho zástupcu do Európy? Som podstatne bohatší ako „chudobná africká rodina“ a nedám dokopy niekoľko tisíc eur, keď idem na dovolenku. Proste si to nemôžem dovoliť. A Vy mi budete donekonečna klamať, že tie peniaze v ich vreckách sú ICH ???
 • AKO TO, že neviete ochrániť vonkajšiu hranicu Schengenského priestoru a tisíce hodín Vašich schôdzok končí len bezduchým vyhláseniami, ktoré nič, ale SKUTOČNE NIČ neriešia?
 • AKO TO, že bohatá Európa, disponujúca okrem iného najmodernejšou vojenskou alianciou NATO so superdokonalými zbraňovými systémami, nevie urobiť poriadok na svojich hraniciach a dovolí, aby nám tu chodili státisíce neregistrovaných ľudí bez dokladov alebo s vymyslenou identitou?
 • AKO TO, že dopustíte vznik celých zakázaných (eufemisticky nazývaných) „no go“ zón uprostred našich európskych veľkomiest, kam sa Belgičan, Francúz alebo napríklad Švéd boja chodiť, kde neplatí slovo policajtov a kde snáď, nedaj boh, už teraz vládne právo šaría?
 • AKO TO, že máte peniaze na to, aby ste živili, šatili, ubytovávali a školili napríklad v jazyku státisíce privandrovalcov, aby ste ich prepravovali vlakmi či dokonca lietadlami, aby ste im zabezpečovali zdravotnú starostlivosť? Viete, čo robí náš bezdomovec, ktorému exekútor kvôli dlhu 50 000 českých korún zobral strechu nad hlavou a odsúdil ho na doživotnú existenciu v šedej ekonomike? Keď je mu zima, zalezie k rúram diaľkového kúrenia niekde pri plote teplárne, keď má hlad, ide vyberať kontajnery, a keď ho bolí brucho, proste len ticho trpí a lieči sa snáď ukradnutým rumom. Žaluje, že o Františka Nováka či Pepu Koudelka sa postarať neviete, zatiaľ čo Mohamedovi Al Ibn Azizovi v rovnakej situácii zaistíte z našich spoločných peňazí dom, lekára, sociálnu starostlivosť, vreckové, mobilný telefón a právnika. Ku * va, prečo ??
 • Nečudujte sa potom, že radikáli zneužijú túto Vašu pseudopohostinnosť a v mene Alaha tú začnú strieľať alebo vyhadzovať do povetria tú metro, tú vlak, tú autobusy, alebo napríklad futbalové štadióny či koncertné sály.
 • Ako dlho ešte budete poberať svoje kráľovské platy a za stenami svojich palácov, chránených štátom bodyguardov, donekonečna vydávať svoje vyhlásenia, ktoré sú (a teraz to napíšem fakt na plnú hubu) k hovnu? Kedy konečne sa postavíte za svojich voličov, za nás Európanov, a kedy konečne začnete niečo poriadne robiť?
 • Koľko ešte musí prísť útokov, koľko nevinných oteckov musí byť zabitých, koľko európskych mamičiek musí byť znásilnených, aby ste pochopili, že toto všetko je len a len VAŠA chyba?
 • A preto nie, ja nie som Francúzsko a moja profilovka nie je zahalená trikolórou. Stojím proti Vám s odhalenou tvárou, ukazujem na Vás a žiaľ. A budem to robiť čím ďalej tým častejšie a čím ďalej tým hlasnejšie. Nebojím sa.

[/list]
zdroj: manmagazin.sk