Nanešťastie to vyzerá, že je tomu naozaj tak. Imigračná „stratégia“ Merkelovej a nenávistná politika USA a vedenie EÚ voči Ruskej federácii moc nádejí na nejaké rozumné kompromisy a na mier nedávajú!

Akýkoľvek ústretový krok, alebo kompromis zo strany Ruska buď nie je pochopený vôbec, alebo je braný ako prejav slabosti a zo strany západu a islamských spojencov USA a Európskej únie typu Turkov a Saudov, okamžite nasledujú ďalšie, ešte väčšie provokácie! Otázkou teda zostáva len to, ako dlho ešte môže Rusko robiť kompromisy, než „dementi“ zo západu a ich spojenci mylne usúdia, že si môžu voči Rusku dovoliť čokoľvek a urobia niečo, čo Rusko doslova donúti dať im naozaj ráznu odpoveď. Vojny totiž takmer vždy začínajú politickým dusnom, pokračujú prerušením obchodných stykov, nasledujú diplomatické incidenty, pokračuje to ozbrojenými provokáciami a končia brutálnou otvorenou vojnou!

V minulosti a bohužiaľ, ani v súčasnosti totiž vo svete, v ktorom vedú niektoré národy „jednoduchšie“ ľudia, ktorí si pletú slušnosť zo slabosťou a rozumné kompromisy považujú za prejavy strachu, nemožno udržať mier pomocou diplomacie, zmlúv a dodržiavania pravidiel, ale len pomocou brutálnej sily, ktorej sa oni „dementi“ budú báť!

V situácii, keď sa okrem Trumpa, všetci ostatní americkí kandidáti na prezidenta (budúci rok sú v USA voľby) predháňajú v takých vyhláseniach, ako že ruské lietadlá nad Sýriou budú zostreľovať, že posilnia posádky NATO v Európe a zovrú Rusko železnou obručou, alebo že je potrebné uvažovať o preventívnom jadrovom údere na Irán a možno aj na Ruskú federáciu, prestáva politika ústretovosti a ochoty ku kompromisom fungovať a zostáva len šanca včas ukázať silu a svoje možnosti a tým zastrašiť protivníka od nejakých väčších akcií.

To isté si myslí aj Paul Craig Roberts (Bol asistentom tajomníka ministerstva financií v Reagonovej administratíve. Takisto pracoval v redakcii Wall Street Journal a dopisoval do National Review. Je spoluautorom knihy The Tyranny of Good Intentions. V súčasnosti členom vedeckých tímov Hooverovho inštitútu Stanfordovej univerzity, Inštitútu pre politickú ekonómiu a výskumný pracovník Independent Institute)

Je teda možné, že sa dočkáme toho, že Ruská federácia prehodnotí svoju politiku ústupkov, ústretovosti a ochoty ku kompromisom, vyhlási nad Sýriou so súhlasom legitímneho sýrskeho prezidenta a sýrskej vlády bezletovú zónu a možno dokonca prehodnotí svoju doterajšiu stratégiu a pošle do Sýrie aj nejaké pozemné sily (možno len jednotky SPECNAZ), ktoré by ani nemuseli byť nejako veľké, aby rozhodnú mierou prispeli k zvráteniu situácie a k rýchlemu víťazstvu nad všetkými vzbúreneckými teroristickými frakciami!

Ďalším logickým krokom by bolo nastolenie mieru na Ukrajine tým, že by Rusko vyhovelo žiadostiam o pripojenie Donbasu k Ruskej federácii a každá ďalšia štvavá akcia zo strany Ukrajiny, alebo amerických, či iných žoldnierov, by bola priamym napadnutím Ruska, čo by si každý dvakrát rozmyslel . Rusko by tým mohlo veľa získať a možno tým aj zachrániť pre Európu a celý svet mier! Následných sankcií zo strany západu sa báť nemusí, pretože už pod nimi dávno je!

Nemôžem samozrejme hovoriť za Rusko, ani za Putina, ale myslím, že po tom všetkom, čoho sa od západu Ruská federácia za posledných pár rokov dočkala, sa určite podobné myšlienky ruskému prezidentovi a vláde naháňajú hlavou čím ďalej tým častejšie …

zdroj: kasuka.blog.idnes.cz