Kto by nebol rád, keď ho šéf ocenil za tvrdú prácu pochvalou a navyše napríklad finančným alebo dovolenkovým bonusom. Aby ale zamestnávateľ za odmenu rozdával autá, byty a ešte šperky, to sa len tak nevidí. Pracovníci indickej firmy Hari Krishna Exports sa takej odmeny dočkali.

Zakladateľ firmy Hari Krishna Exports zamestnáva 5500 ľudí, ktorým chce dokázať, ako si váži ich vernosti a zručností. V nasledujúcich piatich rokoch preto Savji Dholakia daruje všetkým svojim zamestnancom vlastné auto a byt.

Len tento rok už Dholakia rozdal 1260 vozov, 400 bytov a obrovské množstvo šperkov. Dary pritom dosahujú neuveriteľnej hodnoty 7,7 milióna dolárov, informuje CNN.

V porovnaní s obrovskými obratmi, ktoré jeho firma s diamantmi má, sa mu však zdá táto suma primeraná. Uvedomuje si totiž, že bez svojich zamestnancov by takých výsledkov nedosiahol.

„Nič nie je drahocennejšieho než naši zamestnanci,“ hlása Dholakia. „Keď budeme udržiavať našich pracovníkov šťastných, Boh bude robiť šťastných nás,“ dodáva.

zdroj: tn.nova.cz