Náčelník štábu pozemného vojska v desivom prejave začal vyhrážať Rusku, Číne a globalistom zničujúcou vojnou!

Mark Milley vo svojom šokujúcom prejave zaútočil na Rusko, Čínu, Irán a Severnú Kóreu doteraz najostrejším vyhlásením, ktoré kedy za posledných niekoľko dekád sa ozvalo z amerického Pentagonu. Generál Milley sa vo svojom prejave absolútne flagrantne vyhrážal celému svetu, že ktokoľvek sa pokúsi ohroziť súčasný americký štýl života a ktokoľvek bude odporovať Spojeným štátom, toho americké ozbrojené sily domlátia takým spôsobom, ako ešte nikdy predtým. Generálov prejav musel v Moskve rozsvietiť červené tlačidla poplachu, pretože takéto ostré výroky z úst náčelníka amerických vojsk prichádzali naposledy v 50. rokoch minulého storočia v časoch McCarthyismu. Americké neúspechy v Sýrii, Rusmi vybombardovaný americko-izraelský bunker v Aleppe a ruské pozastavenie likvidácie plutónia tak teraz prinieslo najostrejšiu reakciu šéfa amerických generálov. Situácia eskaluje. Niekto sa tomu čuduje? Toto má jasné parametre neodvratnej konfrontácie.

Z prejavu možno analyzovať niekoľko poznatkov a žiadny z nich nie je dobrý. Americkí Neocons už chápu, aké procesy prebiehajú v USA pred voľbami do Bieleho domu. Už tiež vedia, aké procesy prebiehajú v Sýrii a na Blízkom východe. Chápu už dokonca aj úlohu Číny ako nového koňa globalistov. A americkí Neocons už rozumie tomu, že cieľom globalizácie je ochudobnenie západnej civilizácie, ale predovšetkým likvidácia Spojených štátov, najprv demograficky, potom ekonomicky a v poslednej rade aj bezpečnostne. Keď generál Milley hovorí o spôsobe života, že americké vojská domlátia každého, kto by americký mocenský poriadok spotreby Pax Americana chcel ohroziť, tak tým jasne posiela odkaz nielen Rusku a Číne, ale hlavne globalistom.

Americká armáda je štát v štáte

Tu je dobré si pripomenúť, že americkí Neocons nebudú len tak prizerať tomu, ako globalisti likvidujú moc USA nielen v zahraničí, ale ako likvidujú samotné USA vnútri. Neocons totiž ovládajú celý americký vojensko-priemyselný komplex. Globalistom sa nepodarilo ho získať pod svoju kontrolu, americké zbrojné firmy nikdy neboli globalizované ani pri obrovskej hypotekárnej kríze v roku 2008. Spolu s tým globalisti nikdy nezískali kontrolu nad Pentagonom a jednotlivými ozbrojenými silami amerických vojsk. Barack Obama nikdy Pentagon nekontroloval a pozícia prezidenta bola zo strany generálov vnímaná ako niečo cudzorodého. Globalisti sú si vedomí toho, že USA neovládajú, pretože neriadia ich ozbrojené sily.

Na prípadnú izoláciu USA sa tak novo môžeme v reflexii generálových slov pozerať aj tak, že americkí Neocons hrozí rozputanim zničujúcej jadrovej vojny, ak sa globalisti pokúsia oslabovať americké pozície vo svete. A tu nastáva naozaj nebezpečná situácia, a to nie je sranda. Pred niekoľkými dňami oznámil Vladimír Putin, že pozastavuje likvidáciu zásob plutónia (dohoda s USA z roku 2013), a to kvôli bezpečnostnej situácii a správaniu amerických vojsk, nielen v Sýrii. Barack Obama už evidentne nekontroluje americkú armádu, generáli vysielajú vyhrážky Rusku a Obama mlčí. Generáli z Pentagonu sa mu odtrhli z reťaze, lenže Obama ich vlastne nikdy ani na reťazi nemal. To, čo sa deje teraz, to sú vycerené zuby a vrčanie amerických vojnových psov, nad ktorými čierny páníček z Bieleho domu už stratil úplne kontrolu.

Globalisti majú z americkej neriadenej armády obrovský strach

Ak sa niečoho globalisti naozaj boja, tak to sú jadrové zbrane a ich použitie. Jadrová vojna by zničila celý koncept NWO, ktorý by skončil v jadrovom ohni. Spojené štáty, ktoré boli dlhé dekády ozbrojenou päsťou globalistov, si zrazu uvedomujú, že ich úloha má skončiť a dokonca, že ich úlohu má v budúcnosti prevziať nový svetový policajt, nová ozbrojená päsť globalistov, a to Čína. Všetko to, čo prebieha v USA, to sú procesy, ktoré vedú smerom od konceptu Pax Americana buď k tézam globalizmu, alebo izolacionizmu. Myšlienky americkej republiky zakladateľov USA boli založené na tézach mohutného izolacionizmu a súčasné snahy o izoláciu sú akýmsi návratom k pôvodným USA, ktoré však sa na svetovej moci vtedy nijako nepodieľali. To prišlo až oveľa neskôr, keď v USA sa začalo mohutne rozvíjať bankovníctvo importované z Veľkej Británie a z Európy. Tam začal odklon USA od izolacionizmu a cesta ku konceptu nadnárodných štruktúr.

Americká armáda v dnešnej réžii Pentagonu nie je koncipovaná ako obranný útvar pre ochranu USA, ale ako invázny zbor pre operácie na celej planéte. Desiatka lietadlových lodí a stovky amerických základní po celom svete sú toho len dôkazom. V tomto ohľade mám obrovský otáznik nad tým, čo je vlastne cieľom Donalda Trumpa, ktorý hovorí o potrebe posilňovania americkej armády. Taktiež mám otáznik nad tým, prečo kandidatúru Trumpa podporuje drvivá väčšina generálov amerického Pentagonu? Aký je na to dôvod? Podľa toho, čo sa vie o Hillary Clinton a jej histórii, by mali generáli voliť hlavne Hillary, pretože práve ona sa vidí ako jastrab z oboch kandidátov na prezidenta.

Za Trumpom aj Hillary stoja zvláštni páni s podobnými názormi

Tieto súvislosti jasne ukazujú na to, že Hillary má svoje notičky od globalistov a generáli z Pentagonu to vedia, že Hillary nebude mať len tak dovolené, aby rozpútala vojnu. Takže generáli sa upínajú k Donaldovi Trumpovi. Veľmi podivné sú výroky oboch viceprezidentských kandidátov, Tima Kainea a Mikea Pence. Pri ich debate totiž zaznievala zhoda v tom, že Rusko posilňuje, že treba s tým niečo robiť a vôbec mi ich debata neprišla ako súboj tézy vs. antitéza, ale ako priateľský a nekonfliktný pokec pri pive nad vecami, na ktoré majú obaja rovnaké alebo podobné názory. Teraz je tu zásadná otázka. Ak obaja dvaja rozdielni kandidáti na prezidenta ako Trump a Clintonová si zvolili za svoje viceprezidentov pánov, ktorí majú úplne rovnaké názory a líšia sa len v kozmetických oblastiach proklamácií, ale ich dogmatické tézy sú spoločné, potom naozaj hrozí, že celá volebná kampaň Trump vs. Clinton je len divadlo, ale za týmito kandidátmi stoja ľudia, ktorí majú rovnaké ciele a rovnaké tézy. A to sú tézy vojny, zbrojenia a konfrontácie s Ruskom.

Takáto situácia by potom úplne menila súvislosti a znamenalo by to, že globalisti úplne stratili kontrolu nad vývojom situácie v USA. Ak oboch kandidátov na prezidenta obklopujú poradcovia a viceprezidenti s rovnakými tézami, potom voľba medzi Trumpom a Hillary je len voľbou iluzórnou, pretože výsledkom bude konfrontácia a vojna v Európe a na Blízkom Východe. A to ide proti záujmom globalistov. Áno, Veľká Británia odišla z EÚ, tým poklesol vplyv USA na procesy v EÚ, ale čo sa deje v Európe? Victoria Nuland odletela do Moskvy a začala tlačiť na Kyjev, aby začal plniť dohody z Minsku. A to je de facto priznanie porážky USA v celej veci Ukrajiny. Nulandová to vzala do Moskvy cez Brusel a notičky tak dostali aj zástupcovia v EÚ. Ostrý prejav generála Milleyho je tak iba dôkazom toho, že americkým neoconom dochádza, že im už nezostáva nič iné, než sa opierať o jadrové zbrane a vyhrážať na adresu Rusov, ale aj globalistov, pretože to je z toho úplne cítiť, keď generál hovorí o ohrození štýlu amerického života. A o jeho likvidácii presne globalizácia v USA má byť.

Video

Preklad prejavu:

Chcem, aby to bolo jasné všetkým, ktorí sa snažia odporovať Spojeným štátom. Chcem, aby bolo jasné všetkým, ktorí nám chcú škodiť. Chcem, aby bolo jasné všetkým na celom svete,
ktorí chcú zničiť náš štýl života a našich spojencov a priateľov.

Ozbrojené sily Spojených štátov, napriek všetkým našim výzvam, napriek našemu operačnému tempu, napriek všetkému, čo robíme, vás zastavia a zmlátime vás tvrdšie, než ste boli zmlátení kedykoľvek predtým.

O tom vôbec nepochybujte! Ostatné krajiny, Rusko, Čína, Iran a Severná Korea sa od nás učili. Pozorne sledovali, ako bojujeme v deväťdesiatom prvom roku (pozn. 1.vojna v zálive) a v roku 2003 (pozn. invázia do Iraku)

Začali napodobovať naše taktiky, našu výzbroj, našu organizáciu, náš výcvik, naše velenie. A na oplátku prehodnotili svoje vlastné doktríny a dnes rapídne modernizujú svoje vojská, aby sa vyhli našim silám v nadeji, že nás v nejakej chvíli v budúcnosti porazia.

Nedávno som videl ruského predstaviteľa, veľvyslanca vo Veľkej Británii Alexandra Jakovenka. Povedal citujem: „Zavedený svetový poriadok sa otriasa v základoch s Krymom, Ukrajinou a Brexitom.“

Vyzval k rozpusteniu NATO a Európskej únie a povedal citujem: „Rusko teraz môže bojovať v konvenčnej vojne v Európe a vyhrať.“ Rusko je jediná krajina, ktorá zostane naveky relevantná a ostatné krajiny sú postradateľné, a to vrátane Spojených štátov. Sme naspäť v hre“.Koniec citácie.

Môžeme teraz a zostaneme aj v budúcnosti schopný zachovať kapacity rapídneho rozmiestňovania vojsk a zničíme každého nepriateľa, kdekoľvek a kedykoľvek. Okrem toho, bojové pole bude vysoko komplexné, takmer určite v husto obývaných mestských častiach v boji proti nepolapiteľnému a nejednoznačnému nepriateľovi, ktorý kombinuje terorizmus a guerillovu vojnu,
spolu s konvenčnými kapacitami zmiešanými s rozsiahlou civilnou populáciou.

zdroj: aeronet.cz