Do slovenského mediálneho sveta prichádza nová televízia. IN TV bude mať nemainstreamový charakter a objavia sa v nej Norbert Lichtner a Ľubomír Huďo

IN TV vznikla z pôvodnej regionálnej TV Karpaty, takže nevznikne na základe novej licencie. Spoločníkmi sú podľa obchodného registra spoločnosť Key Art Agency, Mária Eibl a pôvodný vlastník TV Karpaty Július Greguš. Konateľom je Mária Eibl s trvalým pobytom v Rakúsku.

Človek, ktorý televíziu prakticky pripravuje je Norbert Lichtner, ktorý založil aj internetové rádio Slobodný vysielač, ktoré sa venuje kritickým témam v spoločnosti aj politicky nekorektne. Za krátky čas si rádio získalo niekoľko desiatok tisíc poslucháčov, ktorí ho finančne podporujú.

Zástupcovia televízie v súčasnosti kontaktujú operátorov so žiadosťou o zaradenie do ponuky. “Registrujeme ich záujem, zatiaľ sme nerozhodli o ich zaradení,” povedal pre webový portál Omédiách.com hovorca UPC Jaroslav Kolár. Testovacie vysielanie chce IN TV spustiť 1. decembra, začiatok živého vysielania má naplánovaný na koniec januára 2016.

Televízia bude sídliť na Starej Vajnorskej ceste ulici v Bratislave. Má už svoju internetovú stránku, kde ohlásila, že bude vysielať spravodajstvo, diskusné relácie, dokumentárne filmy a vzdelávacie programy. V jednej z relácií “Čudo” sa bude venovať aj svetu okolo IT.

Hlavné večerné spravodajstvo bude prinášať relácia “Informačná vojna” – niečo ako televízne noviny s podtitulom “nemainstreamový pohľad na udalosti v spoločnosti”. Ako názov prezrádza, reláciu bude moderovať Norbert Lichtner, bývalý redaktor v Slobodnom vysielači, ktorý v súčasnosti vedie občianske združenie InfoVojna. Objaví sa aj v relácii s názvom “Zahraničné spravodajstvo bez politickej korektnosti”, kde bude stálym hosťom taktiež známy bývalý redaktor Slobodného vysielača Ľubomír Huďo.

zdroj: hlavnespravy.sk