Jozef Klányi drží vo väznici hladovku. Všetky hlavné média sú ticho. Prečo ? keď predsa veľké média bažia po kauzách, senzáciách a nevšedných prípadoch, aby občania čo najviac pozerali, čítali a počúvali.

Že by nechceli, aby o tomto prípade občania vedeli ? Ľutujeme redaktorov, ktorí dostali zákazy o tom písať.
[clear]

Dňa 5.2.2015 v parlamente Helena Mezenská hovorí o nelegálnom väznení Jozefa Klányiho, o jeho kritickom stave a ohrození života.


[clear]

Dňa 4.2.2015 telefonuje sestra Jozefa Klányiho riaditeľovi vojenskej nemocnice v Trenčíne plk. Ing. Milošovi Drgovi

[col2]

[/col2][col2][/col2][clear]
[toggle open_icon=“arrow-down“ closed_icon=“arrow-right“ class=“myToggle“]
[toggle_title]Správa k väznenému J. Klányimu od poslankyne Heleny Mezenskej TU >>[/toggle_title]
[toggle_content]
Dobrý deň,
pani Iveta, bola som vo väznici. Pán Klányi od vás všetkých čaká pomoc. Považuje Vás za ľudí, v ktorých zasial semená poznajúce svoje právo na prejav slobodného názoru a protestu s existujúcim systémom a mocou. Právo na odpor voči tým, čo konajú nedemokraticky a porušujú základné ľudské práva a slobody je garantované Ústavou a jeho zatknutie je podľa mne dostupných informácii iba dôkazom toho, že právo na prejav nesúhlasu a slobodného názoru v jeho prípade rešpektované nie je.
Ak by bolo sprejovanie pádnym dôvodom na zatknutie, vo väzniciach by sedeli desiatky sprejerov. Situáciu vnímam ako vážnu a veľmi záleží, čo pre jeho jeho ochranu urobíte. Je pripravený umrieť od hladu, ak ho neprepustia. Svoje zatknutie považuje za nelegitímne. Zástupca väznice potvrdil, že takto zatknutého väzňa u nich ešte nemali. Lekárka nás informovala, že jeho fyziologické funkcie začínajú byť ohrozené. Je celý bledý a vychudnutý. Zničený človek. Vidieť, že stravu neprijíma. Nedá sa pochybovať.

Advokát Čarnogurský ho podľa jeho vyjadrenia vyzval na požiadanie milosti a potvrdenie poslušnosti, on sa však svojho presvedčenia nechce vzdať, stojí na svojom, súčasné riadenie považuje za nelegitímne a za také považuje svoje zatknutie a súdnu moc. Tvrdí, že sa zneužíva sila moci.. Teraz nejde o moju vďaku a nikoho hrdinstvo. Ide o jeho záchranu.

Necháva to na nás na všetkých. Dnes som prosila ministra spravodlivosti o pomoc. Upozornil ma, že je to vecou hlavne ministra vnútra. Konajte. Aby nebolo neskoro. Ja sa obávam, že sa ide na ostrie a bola by som nerada, ak by bol prvou politickou obeťou novodobých dejín „demokratického“ Slovenska, ktorá vedome a principiálne položila svoj život za ochranu práva na slobodu prejavu. Faktom je, ľudia, ktorí odmietajú a verejne vystupujú proti existujúcemu korupčno oligarchickému zriadeniu, ktoré prakticky ovládlo všetky krajiny a domáce moci, sú alebo kriminalizovaní, alebo zosmiešňovaní a dehonestovaní.

Nech už je jeho názor akýkoľvek, ja sama som sa s uplatňovanou formou a obsahom jeho protestov celkom nezhodla, nemôže byť v demokratickej krajine za to väznený a obmedzovaný. Majte sa pekne. Som z toho veľmi smutná a rozladená. Nechcela som sa do toho miešať, lebo som viackrát bola terčom i ja sama ich útokov a vôkol neho sústredných ľudí, ktorí ma ako političku a poslankyňu neuznali, dali ma do jednej kopy s inými, ale odosobním sa a budem konať v mene záchrany jeho života a všeobecne deklarovaného práva na slobodu prejavu a postoja. Budem sa nádejať, že aj na mňa útočiaci a mňa odsudzujúci aktivisti dokážu rozlišovať charakter ľudí, bez ohľadu na to, kým a kde kde sú.

Táto doba a dianie je skúškou pre všetkých, ako dokážu vnímať ľudí, či cez prízmu predsudkov a dogmu, alebo skutočnej podstaty a za to, ako sa rozhodnú budú niesť sami zodpovednosť. Sami za seba.

Bude dobre, ak to rozšírite aj medzi českých kolegov. Aby to nabralo čo na najširšom význame.
Majte sa pekne.
S pozdravom
Mgr. Helena Mezenská
poslankyňa NR SR za OĽaNO
Nám. A. Dubčeka 1
812 80 Bratislava
[/toggle_content]
[/toggle]

Poslanci Helena Mezenská a Igor Hraško navštívili Jozefa Klányiho vo väznici v Leopoldove, pozrite video:

Čo sa vlastne stalo ? prinášame vyjadrenia priamych svedkov, občianskych aktivistov okolo Jozefa Klányiho:

Jozef Klányi – prvý politický väzeň na Slovensku?

Deň 8.1.2015 sa zapísal ako čierny deň pre demokraciu na Slovensku. V tento deň bol protizákonne, protiústavne zadržaný a vzatý do väzby náš spoluobčan Jozef Klányi. Postup ktorý zvolila polícia je plný rozporov a nezákonných praktík. Ako dôvody na väzbu sudca udáva, že menovaný nepreberal doporučené zásielky, čo Jozef Klányi popiera. Nateraz je Jozef Klányi väznený v Leopoldovskej väznici a na protest proti nezákonnému postupu drží hladovku. Hlavný dôvod, prečo sa štátna moc uchýlila k väzbe je zrejme iný. Jozef Klányi podal spolu s daľšimi spoluobčanmi ešte 22.08.2014 trestné oznámenie v podateľni Generálnej prokuratúry v súvislosti so vstupom SR do EU. V tento deň – 1.5.2004 kedy Slovensko vstúpilo do členstva EU vďaka zmanipulovanému referendu, ktorým SR odovzdala protiprávne, protiústavne svoju moc EU a Bruselu, čím je v úplnom rozpore s článkom 2 Ústavy SR. Tým dokázal, že právny štát zanikol, čoho dôkazom je aj nečinnosť Generálnej prokuratúry. K spomínanému oznámeniu sa k dnešnému dňu GP nevyjadrila. Vzhľadom na dokázateľné fakty, ktoré Jozef Klányi so vstupom SR do členstva EU má, nečinnosť GP, je dôvodné podozrenie, že Jozef Klányi je prvý politický väzeň v histórii Slovenského štátu. V akej krajine žijeme, kde obhajca slobody je vo väzení a generálna prokuratúra mlčí? Sme krajina kde fungujú demokratické nástroje? Tento proces tomu nenasvedčuje.

Prvá správa od obhajcu

Môžem vám oznámit !!! Pán pravnik Vačok mi práve ozámil že nemá zápisnicu a že nemôže íst bez zápisnice do Leopoldova. Včera ked som mu volala mi povedal že dostal už papiere a že ide dnes za ním. Môžem sa dnes vraj informovat po 16 hod. Keď som teraz volala tvrdil že bez zápisnice ho tam nepustia. Osobne mu vraj volal sudca že má prideleného pravnika Čarnogurského a že ho sťahujú preto. Vraj volal aj s Čarnogurským, no to by asi vedel že nie je pridelený ale Čarnogurský je splomocnený mnou sestrou Jozefa Klányiho. Nejako mi nesedí že včera mal papiere a mal tam byť dnes. Nesedí mi ani to keď ma aj ustanoveného, prečo by nemal mať aj iného ako minulý rok napr., takže nesedííííí, že mu bol ustanovený Čarnogurský a že mu aj volal. To by asi vedel že je splnomocnený!. Včera totiž pán Čarnogurský volal do kancelárie pána Vačoka a oznámil im to, že ide zastupovať môjho brata a že tam ide v piatok volal do leopoldova. Môj subjektivny názor je: Pán Vačok by tam vôbec nešiel, ako tam nešiel keď sedel brat prvý krát. Všetko je to účelový hnus od nich! Ja už čakám čo ešte tie svine fašistické dokážu !!!

Správa Z leopoldovskej väznice

o 10. hodine sme dostali správu o Jožkovi Klányim. JUDr.Vačok, ktorého si Jozef zažiadal ako obhajcu mal do stanovenej lehoty, ktorá je už v tejto chvíli vypršaná napísať sťažnosť o väzbe a obvinení. Neurobil tak aj kvôli tomu, že nebola mu súdom daná zápisnica a vec sa časovo naťahovala a predlžovala. Ak by tak bol býval urobil, Jozef mohol byť do troch dní vonku. JUDr. Čarnogurský napíše „v priebehu budúceho týždňa“ túto sťažnosť sudcovi. Takže znovu musíme iba čakať. Jožko nám všetkým odkazuje, že ďalej pokračuje v hladovke!!! Toľko správa z Leopoldova.

Trestné oznámenie na prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku: