Na niekoľko dní v nemocnici skončil štyridsaťjedenročný rakúšan Martin, ktorého zmlátila v rakúskom hlavnom meste samozvaná hliadka presadzujúca islamské právo šaría. Čím sa Martin previnil? Prišiel na pomoc svojej manželke a dcére, ktoré, pretože sú čečenského pôvodu, hliadka odvádzala z diskotéky domov!

Rakúske hlavné mesto sa mení na nepoznanie. Podľa denníka Daily Mail sa miestni obyvatelia do niektorých štvrtí boja chodiť. Aj v centre mesta sa objavujú samozvané hliadky presadzujúce islamské právo šaría. Podľa rakúskeho webu kurier.at na jednu takú narazila v piatok 26. februára Miroslava P., ktorá vzala svoju dcéru a jej kamarátky, všetky vo veku okolo 15 rokov, na diskotéku v komplexe Millennium City vo viedenskej štvrti Brigittenau.

K ženám prišla skupina štyroch mladých Čečencov, ktorým sa nepáčilo, že sú ženy ešte okolo jedenástej večer v bare. Dievčatám strážcovia islamského práva oznámili, že ich okamžite odprevadia domov. Jedna z dievčat sa obrátila so žiadosťou o pomoc na strážnu službu nákupného centra, ale tá im odmietla pomôcť.

Miroslava tak zavolala svojho manžela, 41 ročného rakúšana Martina P., ktorý ihneď svojej rodine pribehol na pomoc. Keď stretol ženu, dcéru a jej kamarátky v sprievode štyroch čečencov, spýtal sa mužov, čo majú za problém. Útočníci sa naňho vrhli. Zmlátili aj ďalšieho okoloidúceho, ktorý sa útok pokúšal zastaviť. Obaja napadnutí muži skončili v nemocnici.

„Mám dva a pol centimetrovú tržnú ranu hneď nad ľavým okom,“ povedal Martin P. listu Kurier. Obaja muži mali početné pomliaždeniny po celom tele.

Ostraha, ktorá predtým ženám odmietla pomôcť, zavolala políciu. Hoci sa na miesto zišlo sedem hliadok, útočníci utiekli. „Boli zjavne čečenci, ktorí sú v oblasti veľmi dobre známi, pretože sa snažia nútiť čečenským ženám dodržiavanie islamského práva,“ uviedol hovorca viedenských policajtov Christoph Pölzl.

Ďalší incident riešila viedenská polícia tento víkend. Skupina asi štyridsiatich afgancov napadla v centre mesta desať čečencov. Oba gangy sa mlátil drevenými a železnými tyčami a niektorí členovia vytiahli aj nože. Podľa britského denníka Daily Mail skončili dvaja muži v kritickom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti jednej z viedenských nemocníc. Šesticu afgancov policajti zatkli, zvyšok utiekol.

zdroj: tn.nova.cz