Toto je ukrutný paradox a dôkaz totálnej devastácie a systémovej impotencie v nemeckej štátnej správe. Hrdinu z Kolína nad rýnom, ktorý bránil Nemky pred sexuchtivými cudzincami, zavreli do väzenia.

Dôvod? Predovšetkým fakt, že sa o dva dni po útokoch pridal k občianskym hliadkam (civilnej stráži).

Od bezpečia v uliciach je polícia, nie občianske hliadky. Musíme zistiť, čo sa v Kolíne vlastne stalo. A musíme nájsť riešenie. Momentálne máme v Nemecku 500 tisíc ľudí, o ktorých nevieme vôbec nič, „obhajoval zatknutie Jurčević miestny policajný šéf Erich Rettinghaus. Je paradoxom, že sami policajti, ktorí na mieste zasahovali, priznali, že nebolo v ich silách násilníkov zvládnuť.

Chorvát Ivan Jurčević meria 213 centimetrov a váži 130 kilogramov. Už tieto proporcie budia rešpekt. Je naviac aj päťnásobným kickboxerským svetovým šampiónom rôznych organizácií. Silu jeho paží pocítili počas silvestrovského vyčíňania v Kolíne aj štyria sexuálni násilníci.

V silvestrovskej noci hľadali napadnuté ženy útočisko všade možne, okrem iného aj v päťhviezdičkovom hoteli Excelsior. „Niekoľko dievčat sa snažilo u nás schovať. Samozrejme som im v tom nebránil. Niektoré ženy ubytované v hoteli si ešte predtým išli v priebehu večera zapáliť pred recepcii a boli obťažované. Tak som im musel dohovoriť, aby ich nechali byť, „rozpráva s odstupom dvoch týždňov štyridsaťštyriročný Jurčević, ktorý pracuje v hoteli čoby vrátnik. Táto partia sa s ústnym dohováraním ešte uspokojila, štyria útočníci, ktorí pri následnom vyčíňania vtrhli do hotela za dvoma vybranými dievčatami, už nie. „Boli to pravdepodobne bankové úradníčky, nemali na sebe nič vyzývavého, proste džínsy a kabáty, a prosili ma, aby som ich ochránil,“ dodal „Hrdina Kolína“.

„Tí štyria mladíci okolo dvadsať rokov mi hovorili, že sú to ich ženy, nech sa do toho nemiešam. Ten najhlasnejší z nich na mňa vyštartoval s rozbitou fľašou, zložil som ho kopancom do hrudníka. Druhý dopadol rovnako po údere päsťou. Tretí sa zmohol len na to, že si pretiahol prst cez krk a so slovami, že sa vráti a zabijú ma, spoločne s tým posledným utiekol. “

Svoje rozprávanie o hrôzach tých okamihov zakončil slovami: „Čo tí ľudia predvádzali, bolo hanebné. Pred štyrmi mesiacmi sme ich tu vítali, teraz bola ich povesť zničená týmito chlípnymi a opitými úbožiakmi, ktorí nemajú žiadnu úctu k Nemecku a našim ženám. “

Nakoniec ale s putami na rukách skončil práve on a nie sexuálni agresori. Na rozdiel od polície ale obyčajní ľudia a zachránené dievčatá správanie bývalého chorvátskeho kickboxera ocenili a považujú jeho zatknutie za nepochopiteľné.

zdroj: pravyprostor.cz