Server The Daily Beast uverejnil článok, ktorý opäť dokresľuje bizarný stav a situáciu, v akej sa nachádza americká polícia. Muž z Floridy prišiel práve o prácu. V depresii z vzniknutej situácie zakúpil fľašu vodky a rozhodol sa opiť. Alkohol však z depresie nepomohol, práve naopak, prehĺbil ju a muž vzal nôž a rozhodol sa spáchať samovraždu. Jeho priateľka to so zdesením sledovala a v nádeji zavolala políciu, aby muža odviezli na kliniku miestnej nemocnice na psychiatriu.

policia-usa-zastrelila-sebevraha

Polícia dorazila, avšak po zuby ozbrojená automatickými zbraňami a v oblekoch ťažkoodencov. Ženu vyzvali, aby počas zásahu zostala vonku. Žena upozornila policajtov, že jej priateľ ju neohrozuje, len sám seba a chce sa zabiť, aby mu v tom zabránili. Podľa nej to vyzeralo, že policajti idú do vojny, podľa výzbroje a výstroje, v akej na miesto dorazili.

Po vniknutí polícia do budovy začula žena len niekoľko výstrelov. Muž podľa policajtov v ťažkej opitosti vraj neposlúchol výzvy na odloženie noža, a tak ho policajti namiesto zpacifikovania paralyzérom zastrelili. Policajti vysvetlili, že to je presne to, čo štandardne robia, keď podozrivý neuposlúchne výzvy na odloženie zbrane. Z tohto vyplýva zaujímavé zistenie, že keď v USA stratíte prácu a hrozí vám tak vysťahovanie z bytu na ulicu a psychicky to nezvládnete a opijete sa, môžete si situáciu uľahčiť a zavolať políciu, aby vás zastrelila ako sociálno odpísaného človeka. USA tak začínajú napĺňať orwellovskú víziu spoločnosti, ktorá netoleruje sociálne slabých, opovrhuje nimi a odstraňuje ich zo života.

[VIDEO] To nie je US armáda v amerických uliciach, to sú „obyčajní“ policajti …

Americká polícia čelí v posledných rokoch obrovskej kritike, pretože narastá brutalita zásahov a polícia v USA začína pripomínať skôr polovojenské jednotky, militarizácia polície so sebou potom nesie aj ďaleko väčšiu agresivitu policajtov a mnoho úmrtí civilistov. Policajtom sa mení štýl uvažovania pri používaní vojenskej výzbroje. Mení sa ich vzťah k občanom, v ktorých prestávajú vidieť spoluobčanov a začínajú v nich skôr vidieť potenciálnu hrozbu, nepriateľov a ozbrojených skupín. Militarizácia americkej polície tak pomaly začína meniť charakter polícia z pôvodného „protect & serve“ skôr na „find & kill“.

zdroj: aeronet.cz