Choroba milovaného syna mu zmenila priority. Vojtech Ličko (37) z obce Ráztoka v okrese Brezno sa do šou Česko Slovensko má talent neprihlásil kvôli úspechu a peniazom.
Prípadnú výhru by totiž daroval deťom na onkológii. K tomuto rozhodnutiu ho priviedol vážne chorý syn Vojtech (19). Ličko, ktorý pracuje ako stavebný robotník, v súťaži Česko Slovensko má talent ohúril divákov aj porotu skromnosťou a životným postojom. Hoci pred ľuďmi nikdy nespieval, premohol vlastný strach a trému a zožal úspech. Otec troch detí sa do šou prihlásil, aby prípadnú výhru venoval deťom na onkológii v Banskej Bystrici.

„Ja peniaze nechcem. Môj syn je ťažko chorý, má autoimunitné ochorenie krvi a čaká na transplantáciu pečene. Mám iné priority ako predtým,“ vyjadril sa murár, ktorý zaujal hlasom a vyžarovaním a porota ho posunula ďalej. Talentovaného speváka podporuje aj jeho syn, ktorý čaká na operáciu. „Otcovi veľmi držím palce, pomáha mi aj s mamou,“ povedal Novému Času Vojtech Ličko mladší, ktorému sa o chorobe veľmi ťažko hovorí. Rodina je však pre neho veľkou oporou. „Tie zdravotné problémy mám od trinástich rokov a čakám na operáciu, ale ešte neviem, kedy to bude,“ dodal syn talentovaného súťažiaceho.

zdroj: cas.sk