Ku značnej zachmúrenosti republikánskeho establishmentu a k ohromnej ​​hrôze voličov, čo veria, že americký najvyšší veliteľ by sa mal snažiť o aspoň trochu politickej korektnosti, sa z Trumpových úst neustále valia jedovatosti, ale pritom žiadne, nech sú akokoľvek zápalné, nezničia čísla o jeho fanúšikoch.

Trump počas posledných deviatich mesiacov už nazval Mexičanov znásilňovačmi, zosmiešnil vojnovú históriu Johna McCaina, obvinil Megyn Kelly z Fox, že kladie neférové ​​otázky, pretože „z nej všade krváca,“ a vyzval k všeobecnému zákazu moslimov. Ale jeho podpora len rástla. Podivný prieskum WSJ vydaný v piatok napriek všetkému ukazuje, že Trumpová podpora na národnej úrovni medzi republikánskymi voličmi sa drží pevne vo väčšine predpovedí na dvojmiestnom vedení pre tohto miliardára.

„Mohol by som vyraziť doprostred piatej avenue a niekoho zastreliť, bez toho aby som stratil voliča,“ povedal Trump vo svojom známom výroku. No v piatok si Trump pripísal k dobru nesúrodé rozprávanie v Južnej Karolíne, ktoré sa týkalo sáhodlhého zoznamu nijako viditeľne nesúvisiacich tém od heroínu cez Haruhiko Kuroda až po mučenie.

„Je to mučenie alebo nie? Je to tak niekde na hranici, „povedal, keď hovoril o waterborardingu, o ktorom s určitosťou tvrdia, že ho ako prezident zavedie späť. „Je to niečo ako minimálne, minimálne, mini-mučenie.“

Nám nie je jasné, že v kontexte „mučenie“ znamená „minimálne“, ale Trump sa uchýlil k vysvetľovaniu, že keď americkí vodcovia „nepritvrdia“, tak budeme mať problém s terorizmom.
Pýtate sa, čo myslí Trump tým pritvrdením? No, jedna vec tu je, že sa mu zapáčil nápad na popravy moslimov guľkou namočenou v prasacej krvi. „Ten zobral päťdesiat guliek a zvlhčil ich v prasacej krvi,“ povedal Trump v zjavnom odkaze na mýtus o generálovi John Pershingovi, čo na Filipínach zabil 49 moslimských zajatcov. „Nechal svojich mužov nabiť svoje pušky a tých päťdesiat ľudí postavil do lajny a potom 49 z nich postrieľali. A tomu päťdesiatemu človeku povedal:, Choď k svojim ľuďom a povedz im, čo sa stalo. ‚A potom tam 25 rokov nemali problém, takže OK? “
OK.

Tiež poukázal, že keby sa masaker v San Bernardine vyvinul do prestrelky medzi Syed Farookem, Tashfeen Malikom a tucty zamestnancov verejného sektora, čo sa tej party zúčastnili, tak by boli všetci v ďaleko väčšom bezpečí. „Keby aj na druhej strane boli zbrane, tak by k tomu nedošlo,“ tvrdil. No, áno, to nie. Len miesto 2 strieľajúcich ľudí by ich bolo 20.

Hoci určite súhlasíme, že na individuálnej úrovni, ak budete ozbrojení, zvýši to vaše šance na prežitie v prípade, že sa ocitnete pri masovej streľbe, nie je úplne jasné, prečo by tucty strieľajúcich pištoľou vo všetkých smeroch v štýle divokého západu mali byť nejako zvlášť žiaduce situácie.

Každopádne je to ale jedno. Trump je rozbehnutý a v očiach svojich prívržencov nemôže pochybiť. „Je len otázkou času, kedy začnú teroristi rezať kresťanom hlavy aj v Spojených štátoch,“ povedal Trump na MSNBC svoje priaznivkyne Eleanor Crume. Správne. Ale nie, keď ich Trump pred tým popraví guľkami namočeným v prasacej krvi.

(Rozprávanie o prasacej krvi začína na 33:00)

zdroj: ac24.cz