Rakovina nespôsobuje u pacientov vypadávanie vlasov; za to môže výhradne radiačná liečba. Rakovina nespôsobuje ani stratu váhy; to spôsobuje radiačná liečba, pretože vám zoberie chuť k jedlu. Rakovina nemôže za to, že pacienti slabnú a je im zle; to radiačná liečba otrávi telo a spôsobí, že sú pacienti slabí a je im zle.

Ak ste boli vystavení akejkoľvek forme ožiarenia, či už na účely lekárskeho vyšetrenia (fluoroskopie, mamograf, či iné röntgenové vyšetrenie) alebo v rámci rádioterapie, ak si robíte starosti kvôli nadmernému vystaveniu účinkom žiarenia alebo otrave radiáciou (napr. keď žijete blízko jadrovej elektrárne, pracujete s rádiologickým diagnostickým zariadením, v prevádzke na spracovanie atómovej energie, ťažbu uránu alebo spracovanie Urania či plutónia) alebo ak ste boli vystavení rádioaktívnym časticiam alebo vyšším dávkam ionizovaného žiarenia z iného zdroja, ako je napríklad ochudobnený urán, testovanie atómových zbraní, časté lety vo vysokých nadmorských výškach, jadrová nehoda (jadrový spad z japonských atómových elektrární) a podobne, je tu niekoľko odporúčaných liečivých prostriedkov a tipov, ako svojmu telu prirodzene pomôcť, aby sa zbavilo škodlivých rádioaktívnych častíc (napr. stroncia alebo rádioaktívneho jódu), ako detoxikovať telo od ich škodlivých vedľajších produktov, ako sú voľné radikály a ako sa vysporiadať s radiačnými popáleninami.

Ak podstupujete akékoľvek rádioaktívne ošetrenie, liekom pre vás je makrobiotika. Tá je veľmi účinná pri liečbe choroby z ožiarenia a rakovine.

Ak máte diagnostikovanú rakovinu a chcete prežiť, vyhnite sa absolútne všetky radiačnej liečbe. Pacientov s diagnostikovanou rakovinou v skutočnosti zabíja radiačná liečba. Ožiarenie spustí vodopád voľných radikálov, ktoré narobia v tele spúšť. Voľné radikály poškodzujú DNA, bielkoviny a tuky. Bolo preukázané, že poškodenie spôsobené voľnými radikálmi patrí v prípade ochorenia rakovinou k hlavným vinníkom. To znamená, že ľudia neumierajú na rakovinu, ale na otravu radiáciou. Opakované vystavenie radiácii vo forme takzvaného liečenia úplne zdolá imunitný systém tela.

Michio a Aveline Kushi vo svojej knihe Makrobiotická strava hovoria: „V čase zvrhnutia atómovej bomby na Nagasaki v roku 1945 bol doktor Tatsuichiro Akizuki riaditeľom interného oddelenia v nemocnici Sv Františka v Nagasaki. Väčšina pacientov v nemocnici, ktorá sa nachádzala asi 1,5 km od centra výbuchu, primárne účinky bomby prežila, ale čoskoro sa u nich začali objavovať príznaky ochorenia z ožiarenia, spôsobené uvoľnenou rádioaktivitou. Dr Akizuki svojim zamestnancom a pacientom naordinoval prísnu makrobiotickú stravu, tj ryžu natural, miso polievku a polievku so sójovou omáčkou tamari, wakame a iné morské riasy, tekvicu Hokkaido a morskú soľ, a zakázal konzumáciu cukru a sladkostí. Tak zachránil všetkých ľudí vo svojej nemocnici, zatiaľ čo mnohí z ostatných preživších v meste zomreli na chorobu z ožiarenia. “

Ak ste to nepostrehli, tajomstvo na prežitie všetkých foriem ožiarenia je v morskej soli. Ak si robíte starosti kvôli spadu z jadrových nehôd japonských atómových elektrární alebo ak ste boli ožiarení röntgenom (v nemocnici alebo pri letiskovej prehliadke) alebo vám liečia rakovinu radiačnou liečbou, robte si kúpele z morskej soli (nie z jodizovanej kuchynskej soli) a to vám pomôže vytiahnuť radiáciu z tela.

Ak vám bola diagnostikovaná rakovina ústnej dutiny alebo hrdla a boli ste vystavení smrtiacemu radiačnému ošetreniu, môžete radiáciu neutralizovať kloktaním zažívacej sódy rozpustenej vo vode.

Zažívacia sóda je v odstraňovaní radiačného zamorenia natoľko účinná, že ju výskumník Don York v Národnom laboratóriu v Los Alamos v Novom Mexiku používa na čistenie pôdy kontaminovanej uránom. Sóda bikarbóna sa viaže s uránom a tak ho oddelí od zeminy. Doteraz York odstránil celých 92% uránu zo vzoriek kontaminovanej pôdy. Ešte nie ste presvedčení? Možno pomôže, keď sa dozviete, že armáda Spojených štátov odporúča používať zažívaciu sódu na ochranu obličiek pred poškodením spôsobeným radiáciou.

Radiácia je veľmi toxická. Vystavenie účinkom radiácie v akomkoľvek množstve je pre telo škodlivé. Vystavovanie röntgenovým lúčom v nemocniciach a na letiskách a takzvaná liečba rakoviny ožarovaním sú najnebezpečnejšie zdroje otravy radiáciou. Röntgenové lúče a radiačná liečba rakoviny majú ďaleko väčšiu smrtiacu silu ako rádioaktívny spád, pretože ožiarenia sú koncentrované a časté.

Aby ste rádioaktívne jedy dostali z tela, kúpte sa vo vode, v ktorej rozpustíte pol hrnčeka morskej soli a pol hrnčeka jedlej sódy. Zostaňte v kúpeli aspoň 20 až 30 minút, a to každý deň po dobu troch týždňov alebo každý druhý deň po dobu šiestich týždňov. Alebo si zájdite na dovolenku do Karibiku alebo Južného Pacifiku a kúpte sa v oceáne každý deň po tri týždne. Prečo Karibik a Južné Tichomorie? Pretože je tam vyššia koncentrácia morskej soli. Ktoré miesto na svete je najlepšie pre liečbu radiácie? Mŕtve more. To má obsah soli štyrikrát vyšší než väčšina svetových oceánov. Morská soľ vám vytiahne radiáciu z tela.

Nemôžete si dovoliť ísť k Mŕtvemu moru a vyliečiť sa z otravy radiáciou spôsobené spadom z jadrových elektrární, röntgenom alebo radiačnou liečbou rakoviny? Malá štipka kvalitnej morskej soli rozpustenej v niekoľkých pohároch destilovanej vody denne vám dodá všetky minerály a stopové prvky, ktoré potrebujete, aby ste sa zbavili radiácie a zostali zdraví.

Neznášate morskú soľ? Aminokyselina cysteín tiež chráni proti ničivým účinkom radiácie a to tým, že likviduje voľné radikály vniknuté z ionizujúceho žiarenia. Cysteín, spolu s metionín, cystínom a ich derivátmi, patrí medzi sírne aminokyseliny, pretože tieto aminokyseliny obsahujú okrem uhlíka, vodíka, dusíka a kyslíka aj síru.