VARŠAVA – Nostradamus, Baba Vanga či Mohamed. To sú tri zo siedmich slávnych mien prorokov, ktorí podľa konšpirátorov vo svojich pamätných výrokoch hovorili o konflikte ústiacom do tretej svetovej vojny. Majú ich prorocké vízie niečo spoločné?

Mnohí ľudia veria, že najväčší medziľudský konflikt v histórii Zeme je blízko. Konšpiračné weby totiž začali ohlasovať koniec sveta v podobe tretej svetovej vojny a ako dôkaz im majú slúžiť veštby svetoznámych prorokov. Výber tých najstrašidelnejších ponúkol aj poľský internetový portál Se.pl.

Nostradamus

Podľa Nostradama vypukne tretia svetová vojna, keď sa teroristi z IS dohodnú s Číňanmi. Nostradamus okrem tretej svetovej vojny predpovedal aj štvrtú, ktorá má vypuknúť v roku 2150. Dovtedy má dôjsť k rozpadu Spojeného kráľovstva, Ameriku budú trápiť silné zemetrasenia a výbuch sopky Vezuv ochromí Európu. Krušné časy ešte zvýraznia časté teroristické útoky.

Ferenc Kossutthany

Známy budapeštiansky doktor predpovedal, že obrovská vojna bude predzvesťou katastrofy a more zatopí pobrežia Európy a Ameriky. Strašná vojna má vypuknúť nečakane, ale rýchlo sa skončí, po nej má v zjednotenej Európe zavládnuť mier.

Lucia dos Santos

Portugalská mníška, ktorá v roku 1917 videla zjavenie Panny Márie vo Fatime, mala víziu, že tretia svetová vojna vypukne, keď Rusko napadne Západ a Čína podnikne inváziu do ázijských krajín.

Mohamed

Zakladateľ islamu mal varovať pred veľkou vojnou so Západom, ktorá bude ohlasovať koniec sveta. Moslimovia a kresťania počas nej dobojujú poslednú bitku.

Edgar Cayce

Americký prorok Edgar Cayce tvrdil, že Blízky východ bude ovládať šialený despota, ktorý vyprovokuje veľkú vojnu. Vlna revolúcií v arabských krajinách a boje v Sýrii budú podľa neho poslami zlých správ.

Baba Vanga

Slepá bulharská veštkyňa Baba Vanga, ktorej oči videli ďalekú budúcnosť, prorokovala po úpadku Sýrie koniec mieru vo svete. Vo veľkej vojne sa majú angažovať moslimovia a majú v nej byť použité chemické aj jadrové zbrane. Opustenú povojnovú Európu napokon zaľudnia Číňania.

Mitar Tarabić

Negramotný srbský roľník si medzi dedinčanmi vďaka svojim veštbám získal úctu a rešpekt. Tretiu svetovú vojnu bude podľa neho predchádzať veľký hlad, pretože jedlo bude otrávené. Vojna bude obzvlášť krutá. Odborníci totiž vytvoria zbrane, schopné zabíjať a zaklínať všetko živé. Tí, ktorí však prežijú, budú mimoriadne šťastní, pretože po tejto vojne už žiadna ďalšia nepríde.

zdroj: topky.sk