Heslo „Švejku, ja vás donútim až k plaču“ sa skvele napĺňa v prípade západného angažmán po boku teroristov v Sýrii. Otázka je, kto bude na Mníchovskej dohode naozaj plakať.

Schválne sme sa nevyjadrovali k druhému kolu rokovaní o Sýrii v Ženeve, pretože to bola čistá komédia pre korporátne médiá. Mala v podstate rovnaký scenár ako prvé kolo tejto komédie z februára 2014 (Fakty o Sýrii XVII. alebo komédia v Ženeve). Vtedy rokovania zvolali wahabisti USA a Francúzska, aby porcovali sýrskeho medveďa. Lenže ten sa medzitým s pomocou ruského medveďa odobral opäť do lesa, čo ukazujú výsledky bitky o Aleppo. Narýchlo sa preto urobila komédia zvaná „Ženeva 2“ minulý mesiac, ale skutočné rokovania začali až tento týždeň v Mníchove.

Nová Mníchovská dohoda nazvaná „Ženeva 3“ ohľadom Sýrie beží pre Západ už plne v scenári Švejka: „Švejk vy ma ešte nepoznáte, ale až vy ma poznáte, tak ja vás donútim až k plaču.“ Západu sa začína rozpadať teroristická sieť nutná na dobytie Sýrie, a to na všetkých stranách. Destabilizácia Sýrie sa síce podarila aj s miliónmi utečencov, ale cena núti západ k plaču. Turecko sa z hľadiska západu politicky zbláznilo a vedie iracionálnu politiku v rámci NATO. Irak sa stal novým bojiskom, k tomu pribudol Jemen, kde Saudom začal americký Vietnam. Lenže ten sa po odtrhnutí provincie Najran preniesol na ich vlastné územie.

Západný „boj proti terorizmu“ už musí vysadiť demokraciu v krajinách ako je Francúzsko, ktoré usilovne podporovalo nábor džihádistov vo svojej krajine. Tu sa nechal po celé 4 roky blahovolne prebiehať nábor džihádistov zo sietí moslimských extrémistov, ktorí potom odchádzali na sýrske bojisko. Pretože mám Francúzsko rád, tak nepíšem, že to tunajšia vláda robila aktívne. USA skončili patetickými výkrikmi ako poručík Dub, ktoré opakujú korporátky všetkého druhu. Rusi s Lavrovom na čele hrajú úlohu chytrého Švejka, teraz v Mníchove. Ak to uhrajú, tak sa US-debakel zahraničnej politiky bude podobať predošlej porážke USA ohľadom Iránu. A bavorskí politickí kaprálovia z CSU ako Seehofer a Stoiber už usilovne jazdia za Putinom a pripravujú politickú porážku už beztak zničenej Merkelovej. Proste mníchovská dohoda ako vyšitá.

Fronty, stručne

Pozrime sa na prehľad faktov. Najprv prehľad ofenzív a ruského bombardovania. Dôležité sú farby odlišujúce dáta útokov. Červené hviezdičky dokazujú kľúčový úmysel Rusov: zničiť zásobovanie teroristov z Turecka, odkiaľ dostávajú zbrane NATO.

Asad aj Rusi teraz vojensky priamo podporujú Kurdov zbraňami v ich ofenzíve pozdĺž hraníc s Tureckom. Koridor je potrebné uzavrieť a tým sa prestane aj pašovať kradnutá ropa do Turecka, ktorá živí Isil v Sýrii a v Iraku.

Boj proti terorizmu bude fungovať, len keď teroristi nebudú od saudských wahabistov a od západu dostávať zbrane. A keď prestanú drancovať krajinu za peniaze. Nielen ropu, ale aj historické pamiatky z múzeí, plus vydieranie obyvateľstva. To robí asi 30% rozpočtu Isil, ktorý sa stal pod blahovolným dozorom USA a západu (to bežalo až do roku 2015) najbohatšou teroristickou organizáciou na svete.

Spojenectvom Asada, Rusov a Kurdov však padla posledná nádej USA a Izraela, že Kurdi za sklenené koráliky sľubov vlastného štátu na území Sýrie pôjdu proti Asadovi a proti Rusom. Kurdi ale nezabudli, kto hádzal ich ženy a deti zaživa do rozpálených pecí na chleba (Teroristi z Al-Nusrat rozsekali ľudí zaživa: svedectvo z Tel Eran). A tiež nezabudli na iránsku podporu, ktorá by bez Ruska nebola možná. Západ podporuje zločinca a nutne ponesie ich osud. Nezabudnime, že mnohí z týchto „bojovníkov za slobodu“ sú západní občania (asi 6 tisíc). A teraz sa tieto zvieratá v ľudskej podobe rýchlym tempom vracajú domov. Nadšení nie sú, pretože západ otočil a ich druhovia v boji sú mŕtvi. Čo to znamená pre nás, obyčajných ľudí, to snáď nemusím vykladať.

Ostatné ofenzívy sa v podstate zastavili. SAA je schopná držať Deir es Zor, kde začala humanitárna katastrofa, o ktorej Západ nehovorí. Ale po Mníchovskej kapitulácii asi dostanú naše korporátky zelenú a povinne zaplačú nad osudom tunajších civilistov vyhladovaných islamskou republikou. Písali sme o tom včas (Manipulácia BBC ohľadom hladomoru v sýrskej Madame) a pozrite sa na video ANNA News priamo z mesta.

V meste je teraz obkľúčených minimálne 120.000 ľudí a postupne začnú umierať hladom, ak bude obkľúčenie ozbrojencami z Isil pokračovať.

Bitka o Aleppo

Vezmeme len bitku o Aleppo, ktorá ukazuje rozhodujúci zlom ofenzívy a diplomatické iniciatívy zo všetkých strán. Tu je situácia celkom jasná. Kotol sa uzatvára z dvoch strán, pretože SAA dostala k pozemnej ofenzíve ruské tanky T-90. Uzáver je dokončený od hraníc s Tureckom, kde Kurdi a SAA s Iráncami a Hizballáhom už bojujú asi 10 km od tureckých hraníc. K al-Nusrat a al-Káide uzavretej v Aleppe od roku 2011 sa teraz nedostane pravidelná vojenská pomoc, stimulačné drogy a peniaze na platy teroristom. A to je zlé, bohužiaľ aj pre civilné obyvateľstvo. Prvý zámok kotla u Aleppa sa ukončuje tu.

Mapa ukazuje dole mesto Aleppo, kde sa až na koniec uzavrie posledný kotol povstalcov a teroristov v starom meste, ktoré držia od začiatku povstania, tj. od roku 2011. Druhý kotol sa postupne uzatvára dole na juhu.

Tu postupujú elitné gardy SAA, ktoré odolali niekoľkoročnému obkľúčeniu základne Kweirim a teraz to vracajú teroristom aj s úrokmi. Uzavretiu kotla (chýba dobyť asi 10 km) znamená, že sa SAA dostane na okraj Aleppa na zásobovanie elektrinou a k priemyselnej zóne. Táto situácia donútila všetky veľmoci konať. Pýtajme sa, prečo.

Prečo Mníchovská dohoda veľmocí

Ofenzíva Asada a jeho spojencov v Aleppe je pre západ katastrofou. Vyhrali ruské zbrane, ruská a šíitska chytrosť aj Kurdi, ktorí sa spojili s Asadom. Západ dostal medzinárodný posmech, domáci teror, utečencov. Neskôr dostane aj medzinárodný tribunál pre zločiny proti ľudskosti, a nakoniec reparácie. Ale to sú kolesá, ktoré ešte len prídu, tak nepredbiehajme. Ale sami vidíte, že ani teraz to nie je žiadna výhra. Stačí sa pozrieť na zbesilé české debaty ohľadom utečencov a na policajné provokácie pri demonštráciách. A to k nám tí utečenci ani nechcú ísť.

Prečo dokonca aj víťazní Rusi a Asad chcú mier a idú konať do Mníchova? Z jednoduchého dôvodu. Dobývanie Aleppa bude strašný masaker, ktorému sa každý rozumný (opakujem slovo „rozumný“) vojak hľadí vyhnúť. Článok Sýria a utečenci, bez slov ukázal, ako vyzerajú sýrske mestá po víťazne dobojovanej vojne s terorizmom. Rusi dobre vedia, čo bola bitka pri Stalingrade, kde sa bojovalo nie o každý dom, ale o každý byt v dome. V miliónovom Aleppe hrozí to isté, čo môže oslabenú Asadovu armádu úplne odrovnať. Humanitárna katastrofa by navyše Asada a jeho spojencov pripravila o výhodu boja proti terorizmu, ktorú teraz majú.

Preto tiež západné média začali hromadne a mocne plakať nad osudom utečencov, ktorých si minulé tri roky ani nevšimli (vrátane britských listov). Ale to boli oné zlaté časy, kedy demokracia a prozápadný kanibalizmus víťazil. Mimochodom, ten známy kanibal z videa bojoval na strane teroristov priamo podporovaných západom (Veliteľ-kanibal sýrskych povstalcov bol identifikovaný).

Asad ďalej potrebuje dohodu s Tureckom a s Kurdmi. Teraz je Turecko čiastočne na kolenách, pretože víťazní Rusi im rozstrieľajú každé lietadlo a nakoniec aj každý tank, ktorý vyrazí pomáhať teroristom uzamknutým v Aleppe. Hizballáh a Irán je tiež znepokojený nástupom Kurdov, ktoré v ich samostatnosti podporuje Izrael a USA. Tí potrebujú rozdrobenú Sýriu na vojnových bantustistánov podľa svojich záujmov. Kurdi už na svojich územiach začali etnickú čistku šiitskych dedín a Hizballáh musel ísť rýchlo brániť vlastné civilné obyvateľstvo.

Nie je teda ani v záujme Asada, ani v záujme Rusov, aby Kurdi príliš postúpili. A pretože je možné Kurdov neutralizovať cez vyplašeného Erdogana, potom sa vyjednávanie hodí aj víťaznej strane. Amerika a západ vyjednávať musia, pretože sú v koncoch. Víťazstvo Rusov podporovaného Asada v Sýrii má totiž nedozerné následky pre celý blízky východ. Spomeňme na záver len niektoré:

Začne boj o nelegálne držaných Golanov, kedy Hizballáh a Irán podporia Sýriu a dostanú k tomu ruské zbrane. Rusi nezabudli, kto im vlani zabil ruských poradcov, ktorí mali schôdzku s iránskymi a sýrskymi veliteľmi neďaleko Golan.

Iránu skončilo embargo a väčšinu zadržaných prostriedkov určite použije pre nákup ruskej vojenskej výstroje. Jednak sú najlepšie na svete a jednak tým utužia spojenectvo s Ruskom, ktoré vývozom, ropy a plynu do Indie a Číny mimo doláre tento zelený papierik zničia.
Západu skončia zlaté roky ničenia celých štátov pre vlastné záujmy. Jedno percento tým síce rozprávkovo zbohatlo, ale nám zničilo demokraciu a svetový systém bezpečnosti garantovaný cez RB OSN. A rovnaké jedno percento teraz ženie západné krajiny do vojnovej konfrontácie s Ruskom.

Naopak sa hrozba vojny dostala už do samotnej EÚ. Pozri nástup al-Kájdy v „demokraticky“ rozkvitajúcom Kosove pod vládou albánskej mafie aj v ďalších moslimských krajinách bývalej Juhoslávie. Odtiaľ mimochodom pochádzala aj prvá vlna utečencov smerom na západ.

Takže želajme Mníchovskému rokovaniu plný zdar. Západ bol konečne donútený až k plaču. Uvidíme, k čomu to bude dobré. Pokiaľ však politiku EÚ a USA robia ideologickí hlupáci, potom možno očakávať, že sa po prehrách len zatvrdia a vlastné chyby nikdy neuznajú. Aj tomu všeličo nasvedčuje. Napríklad vojenské výdavky na boj proti terorizmu na blízkom východe v rámci USA stúpli o 50%, ale rozpočet amerických vojsk v EÚ stúpne o 400%. Novým bojiskom po blízkom východe bude Európa. Zvlášť, ak sa rozpadne Ukrajina a skončia tak rozprávky o tunajšej demokratizácii.

zdroj: e-republika.cz