Viedeň – Mladá študentka bola vo Viedni napadnutá na zastávke mestskej hromadnej dopravy štyrmi mužmi, zrejme cudzincami. Najprekvapujúcejšie podľa nej však bola reakcia polície, tá jej naznačila, že si za to môže sama, pretože mala blond vlasy a sexi oblečenie. Jej príbeh priniesol server The Local.

K incidentu došlo, keď mladá žena (20), ktorá je v tamojšej tlači označená ako Sabina z Viedne, čakala na vlak na hlavnej mestskej stanici Westbahnhof. Dievča bola hospitalizovaná po útoku štyroch mužov, pri ktorom bola zbitá a okradnutá. „Cítila som sa tak bezmocná,“ priznala pre denník Heute.

„Stála som na nástupišti a čakala na vlak, keď ku mne prišiel muž a hovoril so mnou cudzím jazykom. Potom mi začal dávať ruky do vlasov a dal jasne najavo, že v jeho kultúrnom prostredí nie sú žiadne blonďavé ženy. Povedala som mu, aby odišiel. A na chvíľu naozaj išiel preč, „vypovedalo dievča.

„Ale bolo to len preto, aby zavolal svojich kamarátov. O chvíľu neskôr sa vrátil s tromi ďalšími mužmi. Ukradli mi kabelku a moje karty, „uviedla s tým, že ju najprv okradli, ale než odišli, tak ju ešte zrazili na zem a zbili.

Vypovedala tiež, že z kontextu pochopila, že muži sú z Afganistanu. Dodala, že keď ležala na zemi v agónii, nikto na nástupišti jej nepomohol. Potom zašla do nemocnice, z útoku si odniesla modriny na hlave, a pomliaždené rameno, lakeť, chrbticu a bedro. Všetko nahlásila na polícii.

A jej úzkosť sa zmenila vo zlosť, keď jej polícia povedala, nech si zmení farbu vlasov. Strážnici jej tiež povedali, že by nemala sama cestovať hromadnou dopravou po ôsmej hodine večer.

Povedala: „Spočiatku som bola vydesená, ale teraz som skôr viac naštvaná, než čokoľvek iné. Po útoku mi povedali, že ženy by nemali byť samy na uliciach po ôsmej večer. Tiež mi dali ďalšie rady, povedali mi, že by som si mala vlasy zafarbiť na tmavú farbu a že by som sa nemala obliekať tak provokatívnym spôsobom. Nepriamo mi naznačili, že som bola čiastočne zodpovedná za to, čo sa mi stalo. To je obrovská urážka. “

Dievča, ktorá študuje herectvo, sa domnieva, že policajné rady „idú úplne nesprávnym smerom“. Dodala, že sa bude vyhýbať davom a napríklad tento rok nenavštívi festival populárnej hudby Danube Island. „Polícia mi povedala, že útoky sú na dennom poriadku. A bude to ešte horšie, „vysvetľovala svoje rozhodnutie.

Na otázku, čo by povedala, keby znovu stretla muža, ktorí na ňu zaútočili, odpovedala: „Nič, ja by som im proste nastriekala koreninový sprej priamo do tvárí.“

zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz