Ruské letectvo zlikvidovalo včera v noci štáb teroristov a muničný sklad v sýrskej provincii Idlib počas úderov zasazovaným objektom Islamského štátu, oznámila vo štvrtok správa tlačovej služby a informácií ministerstva obrany Ruskej federácie.

„Bol zlikvidovaný štáb teroristických útvarov a muničný sklad v provincii Idlib a okrem toho trojúrovňové opevnené veliteľské stanovište bojovníkov v okolí mesta Hamá“, hovorí sa v správe MO RF.

Ruské lietadlá zlikvidovali v Sýrii závod, v ktorom bojovníci plnili výbušninou automobily „, oznámilo ruské ministerstvo obrany na svojom webe.
„V dôsledku priameho zásahu leteckej bomby bol úplne zničený závod nachádzajúci sa severne od mesta Homse, kde sa pripravovali automobily k explóziám“, hovorí sa v správe.

Konašenkov tiež oznámil, že minister obrany RF armádny generál Sergej Šojgu informoval svojich kolegov v OSKB o tom, že v priebehu vzdušnej operácie v Sýrii útočia lietadlá ruských VKS na vojenskú techniku, spojovacie uzly, dopravné prostriedky, skladisko zbraní, munície a paliva, ktoré patria teroristom z IS.