Zaujímavá prerábka z Austrálie je ukážkou šikovnej práce architektov, ktorí premenili malý dom na priestranné a otvorené bývanie.

Malý dom z medzivojnového obdobia, prerobený v 80. rokoch minulého storočia podľa vtedy aktuálnych trendov, by ste dnes nespoznali. Keďže podľa pamiatkárov tento dom nebol kultúrne významný, architekti mohli prijať mnoho výziev, ako ho prerobiť na moderné bývanie.

Požiadavkou majiteľa domu bol krásny výhľad do zadnej záhrady, ktorý sa vďaka preskleným dverám s oceľovým rámom dokonale vydaril. Nesmrteľná kombinácia bielej farby a dreva vyžaruje pokoj, s akcentami červenej aj kreativitu. Z obývačky spojenej s jedálňou je možný prechod priamo na drevenú terasu zadnej záhrady. Vďaka zaujímavému rozloženiu priestoru je možné krížové vetranie, kuchynská časť sa ukrýva vo vnútornom nádvorí domu. Jednoduchý vchodový priestor s tmavým páleným drevom ostro kontrastuje s bielym priečelím. Nechýbajú dve spálne, kúpeľňa a samostatná práčovňa. Prispôsobený podmienkam austrálskeho počasia je tento zaujímavý dom s dlhoročnou históriou príjemným moderným bývaním.

zdroj: nehnutelnosti.sk