Nezvestný (?) Putin v Petrohrade a bojová pohotovosť Severnej flotily.

Tohtoročný prvý jarný deň prinesie okrem začiatku jari aj zatmenie Slnka. Odjakživa je tento úkaz považovaný za zlé znamenie, k čomu ja dodávam, že je to tentoraz zlé znamenie pre Európu a Rusko, ale o tom neskôr a iba len ako potvrdenie, že ako hore tak dole. V našej európskej súčasnosti totiž nie je potrebné hľadať znamenia na oblohe, dnes sú znamenia, kam sa človek pozrie a ich spoločným menovateľom je hrozba vojny. A pokiaľ ide o tú vojnu, v súvislosti s marcovým zatmením Slnka sa mi vybavil plán Ruska pre prípad, ak bude napadnuté, a ktorý sa volá „Marcový šok“ a ktorý mi s marcovým zatmením Slnka ladia.

Správu o pláne „Marcový šok“ som prvýkrát čítala po tom, kedy došlo k porážke ukrajinských vojsk pri Děbalceve a kedy USA vo veľkom a úplne vážne riešili dodávky zbraní Ukrajine (až ich nakoniec schválili).

V tej dobe Putin vyhlásil, že ak dodajú USA Ukrajine zbrane, potom on varuje svet pred totálnou vojnou. Jeho vyhlásenie malo ten efekt, že Merkelová a Hollande sa prvýkrát vážne zľakli, zrušili všetky svoje plány a programy a 5. februára sa vydali za Putinom a Porošenkom dojednávať podmienky k uzavretiu novej Minskej dohody (ku ktorej následne 11. februára došlo). Ale už 4. februára, tzn. deň pred cestami Merkelovej a Hollandeho, sa objavila správa o ruskom pláne „Marcový šok“.

„Marcový šok“ – Nórsko a Saudská Arábia a ruské zbrane v Kaliningrade

Ak bude Ukrajina vyzbrojená a dôjde k útoku na Rusko, budú ruské vojenské sily sústredené do „predtým vybraných cieľov krytia“, ktoré zahŕňajú centrálne Nórsko a komplex ropného terminálu Ju Aymah v Saudskej Arábii.

Kritériom pre tento výber je nutnosť ochromiť dodávky ropy zo Saudskej Arábie cez ropný terminál na lodi Ju Aymah (jeden z najväčších ropných terminálov na svete), zatiaľ čo v rovnakom čase dôjde zamedzeniu prístupu USA k obrovskému množstvu nových tankov a obrnených vozidiel, ktoré sú dlhodobo umiestnené a od minulého roka intenzívne doplňované do jaskýň v strednom Nórsku. Ruské ministerstvo obrany chce na tieto účely použiť zbrane EMP (zbrane k vyradeniu z činnosti vybraných druhov vojenskej techniky, resp. znemožňujúce im viesť bojovú činnosť) a balistické strely Iskander-M

Mapa Saudské Arábie a poloha ropného terminálu Ju Aymah

Mapa Saudské Arábie a poloha ropného terminálu Ju Aymah

[clear]

Ropný terminál Ju Aymah

Ropný terminál Ju Aymah

[clear]

Norské jeskyně a vojenská technika

Norské jeskyně a vojenská technika

[clear]

Norské jeskyně na mapě Google

Norské jeskyně na mapě Google

[clear]

Norské jeskyně – pohled dovnitř

Norské jeskyně – pohled dovnitř

Za tým účelom začalo Ministerstvo obrany RF rozsiahle cvičenia ruskej radiačnej, chemickej a biologickej obrany vojsk, a to vrátane na Kryme. V strategickom pláne má na juhu Ruska pôsobiť Caspian flotila a na severozápade Severnej flotila (práve v bojovej pohotovosti). Správa hovorí, že po odstavení bojovej techniky v Nórsku (odstavením elektronických a telekomunikačných infraštruktúr), nastúpia špeciálne vojenské sily Spetsnaz, ktoré sú budované v Murmanskej oblasti:

Murmanská oblasť

Tie potom majú na hraniciach oboch krajín zabezpečiť dôležité pristávacie plochy a zničiť všetky uložené americké zbrane na nórskom území, po čom má byť dosiahnutá dohoda o ukončení nepriateľstva.

Ruské Ministerstvo obrany sa vo svojom pláne odvoláva na Uznesenie americkej snemovne 758 z decembra 2014, ktorým USA vyhlásili Rusku vojnu.

map-kaliningradAby sa zabránilo plánu „Marcový šok“ a spustenie totálnej vojny, vyzval Putin po Debalceve všetky národy EÚ-NATO, aby nedovolili USA vyzbrojovanie Ukrajiny a následné napadnutie Ruska. Varoval, že v opačnom prípade si Európa vynúti ruskú protiakciu, v ktorej budú použité balistické strely Iskander, a to z Kaliningradskej oblasti, z ktorej možno zamerať všetky vojenské ciele Európy v čase kratšom ako 15 minút.

Geografická poloha Kaliningradu

Za pozornosť v správe stojí, že Rusko žiadalo predovšetkým Nemecko a Francúzsko, aby nesúhlasili s dodávkami zbraní Ukrajine (obe krajiny následne intenzívne rokovali o novej Minskej dohode). Správa ďalej uvádza, že najväčším nebezpečenstvom napriek tomu zostávajú Spojené štáty americké a že americké Ministerstvo obrany už vôbec nemusí byť pod kontrolou prezidenta Obamu. Na podporu tohto tvrdenia správa ako príklad uvádza v januári zverejnenej tajnej nahrávky, vydanej Washingtonom, kde bývalá ministerka zahraničných vecí USA Hillary Clintonová nariadila zničenie líbyjskej vlády aj cez námietky Obamu.

Článok, ktorý zverejnil správy o „Marcovom šoku“, vyšiel 4. februára. A pretože hneď 5. februára sa Merkelová a Hollande vydali do Moskvy a Kyjeva, ponúka sa dôvod informáciám z článku veriť a teda veriť aj tomu, že plán „Marcový šok“ skutočne existoval (a existuje). Informácie v ňom uvádzané podoruje aj fakt, že v priebehu februára a marca sú to práve pobaltské krajiny, ktoré sú masívne vyzbrojované zbraňami NATO – deje sa tak snáď s cieľom na obranu zbraní v Nórsku?

V obave Západu, že ťaženie na rozvrat Ruska (a k získaniu Krymu) cez Ukrajinu a jej vyzbrojovanie nebude nielen žiadnym zamatom, ale ani Irakom či Líbyou, pretože Putin to s obranou Ruska myslí vážne a vojenský potenciál k tomu Rusko má, sme od februára svedkami nielen vyzbrojovania Pobaltia, ale aj európskych operácii Atlantic Resolve, správ o základniach NATO v krajinách Európy, o odvodových povinnostiach občanov EÚ vrátane žien a v neposlednom rade správ o vojenskej prehliadke NATO v Česku. Za najväčšiu pozornosť v tom všetkom však stoja úvahy Európy o vybudovaní vlastnej armády. Tuší snáď Európa, že akonáhle bude zatiahnutá do vojny s Ruskom a stane sa najbližším terčom jeho útokov proti NATO, bude tým záujem USA naplnený a do obrany Európy sa nepohrnú rovnako, ako tomu bolo už v dvoch vojnách, z ktorých vždy práve USA najviac profitovali ? Dochádza to aj Nemecku, ktoré sa po prvýkrát od konca druhej svetovej postavilo záujmom USA: Prvýkrát otvorený konflikt medzi Nemeckom a NATO – kvôli Ukrajine, ako píše a aj videom dokladá nemecká tlač a ako správa vyšla aj po česky.

Riaditeľ Ruskej bezpečnostnej služby FSB na tajnom stretnutí s Obamom v Bielom dome

Alexander Bortnikov, bývalý agent KGB a tretí najdôležitejší muž Ruska, bol vo februári pozvaný do USA na Summit k boju proti extrémizmu. O jeho účasti sa malo údajne rozhodnúť až dodatočne a na poslednú chvíľu a pozvaný bol aj napriek tomu, že v rámci sankcií proti Rusku je na zozname osôb, ktoré majú zakázaný vstup do krajín EÚ a do Kanady. V USA sa mal tajne stretnúť v Bielom dome s Obamom a to na jeho pozvanie k súkromnej schôdzke. Tam mal byť Obamom varovaný, že globálna vojna sa blíži a že nie je v silách Obamu ju zastaviť.

Už v máji 2014 došlo k podobnému stretnutiu Obamu s iným ruským predstaviteľom, údajne s druhým najvyšším mužom Ruska, s bývalým riaditeľom FSB, teraz riaditeľom Bezpečnostnej rady ruskej federácie (SCRF) a tiež bývalým agentom KGB, s Nikolajom Patrushevem.

Vyzerá to, že Obama v máji 2014 a vo februári 2015 súkromne varoval dvoch z najvyšších predstaviteľov Ruska pred nemožnosťou zastaviť globálnu vojnu. To môže svedčiť aj o jeho vlastnej bezmocnosti niečo na tom zmeniť inak, než požiadaním Ruska o ústup záujmom USA. Túto myšlienku potvrdzuje aj nedávny telefonát Victorie Nuland so Sergejom Lavrovom, kde v hodinovom „rozhovore“, ktorý bol viac len křičením Nulandovej, vyhlásila, že to Dick Cheney teraz riadi USA, nie Obama. Hoci pôvodne bol telefonát Nulandovej iný: „Zúriaca Nulandová volala do Kremľa: Neparalyzujte nám lode!“, Medzi rečou prezradila, kto teraz velí svetu. Pokiaľ ide o paralyzovanie lodí, Nulandová mala zrejme na mysli skúsenosť námorníctva USA z apríla 2014.

Veľká Británia chystá jadrový útok na Rusko

Rovnaký zdroj, ktorý 4. februára informoval o pláne „Marcový šok“, priniesol 14. marca správu, že Rusko odhalilo plán VB k jadrovému napadnutiu Ruska a v reakcii na neho malo iniciovať operáciu Dead Hand. Keď si to preložím, tak Rusko tým vlastne vo svojej krajine vyhlásilo vojnový stav.

Správa uvádza, že Ruské kybernetické služby odhalili informácie o chystanom jadrovom útoku, ktorý má prísť v týždni od 15. marca, a to práve z Veľkej Británie. Správa zo 14. marca ďalej hovorí, že po odhalení zámerov Spojeného kráľovstva boli okamžite aktivované ruské vojenské jednotky po celej krajine, s osobitným dôrazom na masívne delostrelecké manévre na južných hraniciach. Podľa správy mal ruský minister zahraničia Sergej Lavrov varovať Západ, že Moskva bude na akcie NATO reagovať „zodpovedajúcim spôsobom“ – teraz adekvátne tomu, ako sa tisíce nórskych vojakov blíži k ruskej hranici. Rusko sa pripravuje na príliv US námorníkov, ktorých počet odhaduje na 14-18 tisíc a na ich tanky, obrnené vozidlá, delostrelectvo a ďalšiu bojovú techniku, ktorá bola do Nórska dodávaná minulý rok. Ministerstvo obrany ďalej uvádza, že Ministerstvo civilnej obrany, mimoriadnych udalostí a odstraňovanie následkov prírodných katastrof (EMERCOM) a Ministerstvo vnútra (MVD) dostali už skôr okamžitý zákaz cestovania pre hasičov, záchranárov, vodičov sanitiek, policajtov, väzenských dozorcov a pre ďalšie orgány, ktoré sú považované za kriticky potrebné v čase vojny.

Správa ďalej obsahuje informáciu, že ruskí pracovníci opustili ruskú ambasádu v Londýne.

Podľa správy sú teraz prezident Putin a ďalší vysokí úradníci a vojenskí vodcovia pod ochranou MO a iné správy uvádzajú, že aj novinári nesmú opustiť Moskvu a majú byť pripravení na „hlavné oznámenie“ v niekoľkých najbližších dňoch. Toľko a viac hovorí zdroj tu

Netrúfam si odhadnúť, nakoľko je zdroj všetkých týchto informácií vierohodný, mnohé uvádzané správy sú však vyhľadateľné a mnohé sa s odstupom času potvrdzujú. Keď si to totiž zhrnieme, tak akcia „Marcový šok“, ktorá sa mi 4. februára javila ako nezmysel, sa v nasledujúcich dňoch a týždňoch ukazovala v inom svetle, posúďte sami:

Po porážke Kyjeva v Děbalceve USA hlási, že vyzbrojí Ukrajinu. Hneď na to Putin svet varuje pred totálnou vojnou, ak sa tak stane. Začiatkom februára sa objaví správa o akcii „Marcový šok“, teda o akciu, ktorá bude za použitia zbraní Iskander a EPM vedená smerom k odstaveniu vojenskej techniky v jaskyniach v Nórsku a smerom k vyradeniu ropného terminálu v Saudskej Arábii. Rusko vyzýva európske krajiny, aby vyzbrojovanie Ukrajiny nepovolilo, v opačnom prípade zaútočí na ciele NATO v Európe, a to predovšetkým z Kaliningradskej oblasti. Hneď potom Merkelová a Hollande intenzívne konajú v Moskve a v Kyjeve a výsledkom je Minská dohoda 2. Zároveň sa v nasledujúcich týždňoch Merkelová stále viac stavia proti záujmom USA.

V rovnaký deň, keď vznikne Minská dohoda 2, USA schvaľujú zákon o dodávkach zbraní Ukrajine a o vyškolovaní ukrajinských vojenských síl, a to až do roku 2017. Porošenko ďalej volá po dodávkach zbraní z USA, zatiaľ čo americký Kongres je v tomto smere rozpoltený. Obama sa 18. februára tajne zíde na súkromnej schôdzke s riaditeľom Ruskej bezpečnostnej služby a osobou, ktorá má v rámci proti ruských sankcií zakázaný vstup do krajín EÚ a Kanady informuje, že globálna vojna bude a že nie je v silách Ruska ju zastaviť. Podobných informácií sa zrejme už v máji 2014 dostalo aj bývalému riaditeľovi Ruskej bezpečnostnej služby.

Medzitým je Pobaltie intenzívne vyzbrojované americkými zbraňami, to isté sa deje v Čiernom mori, Európa realizuje operáciu Atlantic Resolve, cez Česko sa chystá priechod armády NATO vrátane bojovej techniky, ktorý má zakončenie v Nemecku (údajne ide o presun techniky z ukončeného cvičenia v Pobaltí, čomu však môže veriť len blázon – podľa mňa ide o veľmi elegantný presun vojenskej techniky z nórskych jaskýň do stredu Európy). Putin na situáciu reaguje manévre na Kryme, v Arménsku, v Murmanskej oblasti. Victoria Nuland Sergejovi Lavra vysvetľuje, že v USA už nevládne Obama, ale Nick Cheney a kričí na Rusko, nech prestane rušiť ich lode. K tomu sa americký vojenský analytik na televíznej obrazovke vyjadrí, že je čas zabíjať Rusov:

„Jediný spôsob, pomocou ktorého môžu USA nejako ovplyvniť situáciu v regióne a zmeniť jej vývoj, je začať zabíjať Rusov. Zabiť toľko Rusov, že dokonca putinské médiá nedokážu utajiť ten fakt, že sa títo vojaci vracajú do vlasti vo vreciach na mŕtvoly “ Viac tu.

A zrazu Putin zmizne a objaví sa v Petrohrade

V správe sa uvádza, že prezident Putin a iní vysokí úradníci a vojenskí vodcovia sú teraz pod ochranou MO a že aj novinári nesmú opustiť Moskvu a majú byť pripravení na „hlavné oznámenie“ v niekoľkých najbližších dňoch. Bol teda Putin pod ochranou MO a pripravuje nejaké zásadné vyhlásenie?

Iné správy uvádzajú, že pracovníci ruskej FSB stoja za palácovým prevratom a za odstránením Putina. To by mohlo znamenať, že Rusko sa nebude brániť a že pre záchranu sveta pred globálnou vojnou jednoducho ustúpi – resp. že Kremeľ vedie dilemu, ako sa má Rusko zachovať ďalej, pozri správu, že Putin bol neutralizovaný Federálny službou bezpečnosti (FSB).

Bývalý riaditeľ FSB Ruska Nikolai Patrushev, teraz druhý najvyšší muž Ruska a Vladimír Putin. Patrushev mohol byť údajne tým, kto Putina neutralizoval

Bývalý riaditeľ FSB Ruska Nikolai Patrushev, teraz druhý najvyšší muž Ruska a Vladimír Putin. Patrushev mohol byť údajne tým, kto Putina neutralizoval

[clear]

Nezvestnosť Putina mohla byť možno len o tom, že sa v Kremli horúčkovito rokovalo, ktorá alternatíva zvíťazí. Čerstvá správa, že Putin nariadil bleskové cvičenie: „Severná flotila je v bojovej pohotovosti“ a predovšetkým správa, že sa objavil na verejnosti, a to nie náhodou v Petrohrade (!), Svedčí skôr pre prvú možnosť. A teda to môže zároveň znamenať, že v najbližších dňoch môžeme očakávať nejaké zásadné vyhlásenia ruského prezidenta.

Zatmenie Slnka 20. marca 2015 a v minulosti

Či nás čakajú dobré správy, je ťažké povedať, pretože ako vojnový stav Ruska a jeho pripravenosť k obrane, tak odstavenie Putina a v podstate vzdanie sa Ruska Západu, nie sú dobré správy tak či tak. Nejaký „Marcový šok“ je teda vo vzduchu a keď si to spojím s pohľadom zo svojho súdka – s marcovým zatmením Slnka, ku ktorému dôjde 20. 3.2015, tak sa mi len potvrdzuje, že dole je opäť tak, ako je hore.

Ako píšem v úvode, zatmenie Slnka je odjakživa zlým znamením a je symbolom niečoho temného v budúcnosti. Väčšina namietne, že zatmenie Slnka sa deje často a žiadnu veľkú temnotu nepriniesla. Ono ale ide o to, ktorých častí sveta sa zatmenie Slnka týka – ktorá časť sveta ho zažije v maximálnej intenzite. Ak zatmenie v plnej intenzite dopadne na juhovýchod Ázie a tá potom zažije zemetrasenie a tsunami (ako 2004 alebo 2011), či dopadne na Afriku tá potom zažíva svoje revolúcie a vojny, to sa nám, atlantickej časti sveta, ako nič temného nejaví. Tohtoročné marcové zatmenie Slnka prejde v plnej intenzite cez Európu a Rusko. Takmer stopercentné bude nad Nórskom, Švédskom, Fínskom a Pobaltím, len o málo slabšie bude nad Európou a Ruskom a ďalej nad Čiernym morom a čiastočne tiež nad severnou Afrikou. Zemepisné pásmo, kde bude zatmenie Slnka maximálne, môžete vidieť na úvodnom obrázku k článku, tu ešte raz aj v percentách intenzity:

Intenzita zatmění Slunce 20.3.2015 v jednotlivých oblastech

Intenzita zatmění Slunce 20.3.2015 v jednotlivých oblastech

[clear]

zdroj: aeronet.cz