PREPIS VIDEA:
Ahojte, volám sa Larken Rose a ako mnohým ľuďom v týchto dňoch by sa mi celkom zišli nejaké peniaze.

Ale myslím, že som našiel riešenie: Mám právo Vás okradnúť.

Musieť si peniaze zarobiť je trochu nepohodlné, takže som práve dal sám sebe právo Vás okradnúť.
Takže zajtra okolo obeda sa dostavím k Vášmu domu, aby som si pozrel, ktoré z Vašich vecí si chcem zobrať.

Toto nie je len vyhrážka, nehovorím len, že Vás okradnem, ja tým, že som to sem napísal som sám sebe dal morálne právo Vás okradnúť.

Možno som to mal spraviť takto:
„Sám sebe si týmto udeľujem absolútne morálne právo ukradnúť Vaše veci.“
Keďže som práve sám sebe dal morálne právo Vám zobrať Vaše veci, som si istý, že keď k Vám prídem, ma vrelo privítate.

A v prípade, že si myslíte, že nemôžem sám sebe udeliť právo Vás okradnúť, moji priatelia mi pomohli a podpísali sa pod to, takže už to nie som len ja, ale veľa ľudí mi dalo právo Vás okradnúť.

A ak sa Vám veľmi nepáči tento jednoduchý výtlačok, ja a moji priatelia sme mali veľmi formálny míting a dali sme dokopy tento trochu rozvláčny a oficiálne vyzerajúci dokument.
Ak chcete, môžete si prečítať všetky detaily, ale v skratke sa tu píše, že mám právo Vás okradnúť.

Takže týmto dokumentom sa to stáva legitímne a mám teraz morálne právo Vás okradnúť.
A keďže verím, že ste poslušní občania, verím, že budete spolupracovať, keď k Vám zajtra prídem.

Majte prosím teda svoje cennosti zbalené zajtra na obed, aby som si mohol vybrať, čo Vám zoberiem.

A potom .. čo sa deje ? Prečo sa na mňa tak pozeráte ?
Snáď nepochybujete, že toto tu mi dáva právo Vás okradnúť ?
Snáď nespochybňujete legitimitu tohto dokumentu ?
Nemyslíte si, že je to dostatočné ? Nemyslíte si, že je to pre Vás záväzné ?
Snáď nespochybňujete legitimitu tohto dokumentu ?
Snáď nechcete tvrdiť, že nemám právo Vás okradnúť ? Mám, vidíte, tu sa to píše !
Nemyslíte si, že mi toto dáva právo Vás okradnúť ?

Niečo Vám ukážem.
Toto je kópia ústavy. A okrem iného hovorí: „Parlament má právo uvaľovať a vyberať dane“

Inými slovami, pred dávnym časom sa stretla skupina chlapíkov, a na kus papiera napísali: „Máme právo Vás okradnúť“ Nenazvali to krádež, nazvali to DANE, pretože to znie lepšie, ale je to v podstate to isté.

Máme právo zobrať Vám Váš majetok, ak je to nevyhnutné za použitia násilia, bez Vášho súhlasu.

Napíslai tiež veľa ďaľších pravidiel o tom, ako budú zlodeji volení a legislatívne rituály, ktoré budú musieť predchádzať krádeži. A rôzne druhy krádeží, na ktoré budú mať právo. Ale čo v podstate tento úryvok ústavy hovorí, že: „Máme právo Vás okradnúť“

A verili ste im ? Keď som ja na papier napísal, že mám právo Vás okradnúť, divne ste sa na mňa pozreli. Keď to spravili oni, naleteli ste im ? Akceptovali ste, že toto im dalo morálne právo zobrať Váš majetok bez Vášho súhlasu ? Stavím sa, že áno. Ak ste ako 99,99% populácie, akceptovali ste to ako nezpochybniteľné evanielium. Tvrdenie, že tento kus papiera dáva obyčajnému človeku morálne právo násilím skonfiškovať majetok iných ľudí a nazývajú to ZDANENIE.
Ak ste ako 99,99% populácie, tak ste sa do teraz nad tým nikdy ani len nezamysleli.

Daňový úrad, jeho stovky úradov po celek krajine, jeho tisícky zamestnancov, všetok ten majetok, ktorí zhabali, bankové účty, ktoré vyprázdnili, všetci tí ľudia, ktorých stíhali a uväznili, všetky vládne dane: daä z píjmu, z nehnuteľnosti, zamestnanecká, všetky vyberania daní s aopierajú len o tento kúsok atramentu na kúsku papiera. Toto je údajný zdroj práva na to všetko. Týchto pár slov spísaných na kuse papiera pred niekoľkými storočiami. Spísaním tohto si vyhradzujú právo udeliž tým ľuďom, ktorí sa nazývajú PARLAMENT právo, ktoré nemám ja ani Ty.

Právo vziať peniaze druhým ľuďom, ak je nevyhnutné za použitia násilia. A stavil by som sa, že až do teraz ste to akceptovali ako nespochybniteľne legitímne.
Akceptovali ste tvrdenie, že táto trocha atramentu na kúsku papiera napísaná pred niekoľkými storočiami dala v skutočnosti určitým ľuďom morálne právo okrádať milióny iných ľudí.  A stavil by som sa, že ste sa divne pozerali na každého, kto tomu neveril.

Ľudia, ktorí boli označovaní za daňových podvodníkov, pretože sa snažili nebyť okradnutí, aj keď tento kus papiera hovorí, že niekto má právo ich okradnúť, stavím sa, že ste ich považovali za odsúdeniahodných kriminálnikov a tešili ste sa, keď týmto ľuďom skonfiškovali bankové účty a domy a uväznili ich, pretože ste skutočne verili , že táto trocha atramentu na kúsku papiera z pred pár storočí dala určitým ľuďom morálne právo okrádať ostatných ľudí.

Wau, to museli mať nejaký všemocný zázračný atrament, ktorým napísaním na kus papiera, že Vás majú právo okradnúť zmenili morálne princípy. Spravili z kradnutia niečo, čo je správne v určitých situáciách. Som si istý, že ste si okamžite uvedomili, keď som Vám ukázal tento kus papiera, že je to hlúposť, že je hlúpe odo mňa tvrdiť, že kus papiera mi môže udeliť právo Vás okradnúť. A nezáleži na tom, či som na to použil kúzelnú fixku, či som to vytlačil, či som to napísal sám alebo mi to podpísali aj iní ľudia, nič, žiadny rituál, dokument, „schvaľovací právny proces“, ktorý by som ja alebo akékoľvek množstvo ľudí spravili mi môže dať právo okradnúť vás o nič viac, než by mi mohlo dať právo zabiť Vás.

To Vás však v škole neučili. Vy a väčšina Vašich kamarátov a susedov ste boli všetci učení a všetci ste verili, že tento kúsok textu na kuse papiera dal určitým ľuďom právo okrádať milióny ostatných ľudí.

Nuž toto presvedčenie, aj keď je široko prijímané, je absurdnejšie ešte z niekoľkých dôvodov než viera, že môžem sám sebe dať právo Vás okradnúť s týmto kusom papiera.
Pre začiatok, môj kus papiera aspoň spomína zdroj tohto údajného práva kradnúť. Mám právo Vás okradnúť, pretože som to povedal ja alebo moji kamaráti.

Ústava sa neunúva ani len o to. Hovorí, že parlament má právo uvaliť a vyberať dane, ale nehovorí, kde zobral to právo.

Po druhé, moja čarbanica na kuse papiera identifikuje žijúcu osobu, ktorej údajne dáva právo kradnúť – mňa.

Ústava údajne udeľuje toto právo ľuďom, ktorí neboli ani na svete, keď bol tento dokument napísaný, neboli na svete ani len o 200 rokov potom. Podobne, kým moja čarbanica na kuse papiera označuje žijúce obete – Vás, ústava predstiera, že dáva právo okradnúť ľudí, ktorí sa narodili až o 200 rokov po jej napísaní. To je ako keby som ja napísal: Moje pra-pra vnúčatá majú právo okrádať Vaše pra-pra vnúčatá.

V skutočnosti je to ešte horšie, pretože v ústave nie sú žiadne časové ohraničenia. Tento kus atramentu na papieri tvrdí, že skupina ľudí ktorí sa označujú za parlament budú mať na veky vekov morálne právo za použitia sily konfiškovať majetok ľudí bez ich súhlasu.

Poviem to tak polopate ako sa len dá:

Ak ste verili, že tento kus papiera mi dal morálne právo Vás okradnúť, tak ste potratili rozum.
Ak ste verili, že tento kus papiera dal parlamentu morálne právo Vás okrádať, určite nie ste jediní, ale aj tak ste potratili rozum.
Je čas znovu začať používať rozum a prehodnotiť niektoré z absolútnych klamstiev, ktoré Vás celý život učili.

Video


[clear]
[post_list posts_per_page=“2″ columns_num=“2″ post_ids=“1023,1111″ thumbnail_align=“left_float“ thumbnail_width=“120″ thumbnail_height=“60″ datas_to_show=“title, preview, read_more“ excerpt_length=“100″ link_type=“link“ paging_animation=“cards“ /]
[clear]