Koľko Slovákov je spokojných s prácou? Málo

thumbnail

Ani zamestnaní Slováci nie sú podľa výsledkov najnovšieho prieskumu spokojní so svojou prácou – najčastejším argumentom ich negatívneho postoja je platové ohodnotenie. Úplne spokojných so zamestnaním je na Slovensku len 6 ľudí zo 100.

Najspokojnejší zamestnanci: Od 25 do 34 rokov

Prieskum uskutočnil pracovný portál Profesia.sk na vzorke 5574 respondentov. Na otázku „Nakoľko spokojní ste vo svojej súčasnej práci“ odpovedalo 6 % pracujúcich respondentov, že je úplne spokojných a ďalších 41 %, že je spokojných. Naopak, skôr nespokojných je podľa prieskumu 40 % respondentov a úplne nespokojných až 11 %.

Výsledky prieskumu okrem iného ukázali, že najviac spokojní v práci sú ľudia vo veku od 25 do 34 rokov, najmenej zasa ľudia pred dôchodkom – vo veku nad 55 rokov. Spokojnejší ľudia žijú v Bratislavskom, Žilinskom a Nitrianskom kraji.

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)

Komentáre

  1. Ján píše:

    Prácoval som aj na slovensku a potom som už 10 rokov mimo slovenská a si nemôžem vôbec stažovať. Hlavne na ten plát a postoj k ľuďom. Čudujem sa len jednemu. Niektorí mladí ľudia sa sťažuju, že nemajú peniaze a pritom skoro každý maldí človek vie aspoň jednu cudziu reč. Nechapem kto ich drží doma. Niektorím to vyhovuje, že sa o nich starajú rodičia a si myslia že niejak bude a niejak prežijem a to je zlé. Potom sa nečudujme, že tá krájina vyzera tak ako vyzerá. Ja osobne sa na slovensko vrátím možno až na dôchodok, ale keby sa to zlepšílo tak aj skôr ale to skôr pochybujem.