Atlantický oceán je prvýkrát v histórii bez veľkých nákladných lodí: nie je komu predávať. Index BDI na historickom minime.

Znepokojujúca správa ruského Ministerstva obrany (MO) pre vnútorné potreby Kremľa dnes oznamuje, že Ruské federálne námorné sily včera ohlásili, že celý Atlantický oceán je úplne bez veľkých nákladných lodí – čo je podľa správy stav, ku ktorému ešte nikdy v modernej histórii nedošlo.

Podľa tejto správy bola ohromujúca informácia o tom, že Atlantický oceán je teraz úplne bez veľkých nákladných lodí, obsiahnutá v tajnej sekcii správy ruskej Severnej flotily pre MO, týkajúcej sa jej schopnosti vykonávať operácie v rôznych oblastiach v roku 2016.

Medzi lode, ktoré podľa správy zmizli z Atlantického oceánu, patria lode veľkosti Panamax a New Panamax, a všetky typy nosičov tekutých hmôt (ropa / tekutý prírodný plyn), vrátane supertankerov VLCC a ULCC (Very Large / Ultra Large Crude Carriers).

Druhotným potvrdením tohto ohromujúceho stavu je správa analytikov Severnej flotily, sledujúcich databázu lodných dodávok INTTRA a index Baltic Dry (BDI), ktorý spadol najnižšie v histórii – to spôsobilo, že nemecká Deutsche Bank včera varovala, že „prichádza dokonalá búrka“.

Správa MO vysvetľuje, že portál INTTRA umožňuje odosielateľom, adresátom a nelodným dopravcom cez jediný web komunikovať s loďami, a v mnohých ohľadoch znamená pre námorný priemysel to isté, čo globálny distribučný systém (GDS) pre letecký priemysel. BDI je globálny index, ktorý poskytuje odhad cien surovín pohybujúcich sa na mori, a obsahuje 23 lodných ciest meraných na báze časového charteru; zahŕňa nákladné lode veľkostných kategórií Handysize, Supramax, Panamax a Capesize, prepravujúce rôzne „suché“ komodity vrátane uhlia, železa, zlata a obilia.

Kombinácia faktu, že tieto najväčšie nákladné lode opustili Atlantický oceán, a faktu, že index BDI spadol na minimum, je podľa správy „jasným a mocným“ signálom blížiaceho kolapsu západnej ekononomiky / bankovníctva. To isté sa ukázalo aj pri finančnej kríze v rokoch 2007-2008, kedy tieto dva faktory tiež presne ukázali, čo príde – a podobne dochádza ku krachu svetových búrz aj počas prvého týždňa nového roka 2016.

Ďalším potvrdením tohto historického vyprázdnenia Atlantického oceánu je podľa správy pozorovaní z novembra 2015, kedy v Mexickom zálive pri Galvestone v Texase stáli dve míle dlhý rad ropných tankerov, ktoré nemali kam doviezť svoj náklad. Situácia dosiahla takých kritických proporcií, že pred troma týždňami boli ďalšie ropné tankery na ceste z USA smerom do Európy nútené na Atlantickom oceáne sa obrátiť späť, pretože takisto nikde nebol kupujúci pre ich náklad.

Správa však tiež chmúrne dodáva, že aj keď z Atlantického oceánu zmizli veľké nákladné lode, to isté sa nedá povedať o lodiach vojnového námorníctva Spojených štátov (USN), ktorých nákladné lode triedy Lewis a Clark ďalej pokračujú v nepretržitých dodávkach zbraní do Saudskej Arábie – a tam všetok objem týchto zbraní a munície končí v rukách teroristov Islamského štátu operujúcich vo vojnovej zóne Levante.

Prečo Obamov režim naďalej pokračuje vo vyzbrojovaní týchto teroristov Islamského štátu prostredníctvom dodávok zbraní loďami United States Navy? Správa konštatuje, že je to „mimo akékoľvek chápania“. To isté hovorí aj výrok bývalého vrcholného predstaviteľa Reaganovej vlády Davida Stockmana, ktorý vo svojom včera publikovanom vedeckom článku nazvanom Už dosť! Je čas poslať ten opovrhnutiahodný rod Saudov na smetisko dejín otvorene hovorí:

„… Už po viac ako štyri desaťročia je washingtonská politika na strednom východe smrteľne chybná a stále viac kontraproduktívna a deštruktívna. Kríza vyvolaná minulý víkend 30-ročným saudským princom s horúcou hlavou, ktorý je synom kráľa a dedičom trónu, iba ujasnila, čo už je dávno pravdou.

To znamená, že politika Washingtonu na Strednom východe je založená na predpoklade, že odpoveďou na vysoké ceny ropy a energetickú bezpečnosť je rozmiestnenie piatej flotily v Perzskom zálive. A na predpoklade, že s tým súvisiace spojenectvo s jednou z najzkorumpovanejších  a najzaostalejších tyranii v modernom svete je poistkou pre regionálnu stabilitu a americkú štátnu bezpečnosť.

Nič nemôže byť vzdialenejšie pravde. Rodina Saudov je pohromou ľudstva, ktorá mala byť odstránená už pred desiatkami rokov, a práve tak aj jej imperiálne poľutovaniahodné hýčkanie Washingtonom, obrovské dodávky zbraní a politická podpora. “

Pokiaľ ide o americký ľud, ktorému Obamov režim a jeho hlavné spravodajstvo nedovolí dozvedieť sa o tejto vážnej situácii v Atlantickom oceáne, správa uzatvára, že ako vždy vláda dáva prednosť tomu, aby jej kedysi veľký ľud bol v budúcnosti vydesený a zmätený, než aby mu poskytla pravdivé informácie, aby sa mohol pripraviť na búrky, ktoré hrozia čoskoro.

zdroj: orgo-net.blogspot.sk