Málokto asi vedel o scenári, ktorý bol pripravený na Rusko v období Jeľcinovej vlády. Síce to znie šialene, ale scenár na rozpad Ruska bol pripravený.

Nerastné bohatstvo bolo zárodkom obkľúčenia a následným rozparcelovaním územia – nepodarilo sa len vďaka veľmi ostrému vstupu relatívne mladého Putina do čela štátu.

Boris Jeľcin nastúpil do funkcie v roku 1991 a západ nadšene tlieskal. A ako by nie. Málokto totiž za Jeľcinom videl totálny úpadok, keď predovšetkým západné spravodajské služby jeho slabosť a neschopnosť pretaviliy v nadšenie demokratizácie v Rusku. Síce v roku 1996 svoju funkciu obhájil za nadšenie údajných priateľov západnej demokracie, ale medzitým USA pripravovali scenár, ktorý bol úplne šialený. Ten mal rozkúskovať Rusko na štyri diely, kedy stred a východ by bol pod správou USA a západ (na západ od Moskvy) by bol pričlenený k Európe. A zvyšné by boli pod akousi všeobecnou správou. A v tej dobe sa US NAVY mala pripraviť na scenár obsadenia Kurilských ostrovov v Sachalinskej oblasti. (Rovnaké, ako dnes operujú US NAVY v oblasti Juhočínskeho mora, len s tým rozdielom, že u Kurilských ostrovov si Američania nič nedovolia, pretože tam majú Rusi špičkovú výzbroj.)

Súčasne s pridelením k USA (teritoriálne samozrejme) mali byť dokončené základne USA na sever od Číny (Gruzínsko napríklad) a USA by na začiatku 21.storočia vojensky obsadili celý svet.

Šok pre USA nastal v roku 2000, kedy skutočné opraty prevzal prezident Putin. Spolky a neziskové organizácie pod správou USA, ktoré boli rozosiate po celom Rusku vrátane tajných služieb počas krátkej chvíle eliminoval a vyhnal ich prakticky z Ruska. Posledný výnos bol minulý rok, kedy zostávajúce neziskové organizácie operovali pod rôznymi hlavičkami na dezinformáciu ruskej spoločnosti.

V tej dobe jazdili Poliaci na Ukrajinu a Walesa tam tvrdil, že Rusko sa rúca, že už sa dávno vie, že oblasti Ruska sú pripravené na súčinnosť so západom, že Rusko zostane o veľkosti 20 – 30 miliónov obyvateľov a časť u Kaliningrade sa dostane pod spravovanie Poľska. Že jednoducho Jeľcin to u vodky dohodol a USA majú voľnú cestu na ďaleký východ.
Že sa nielen Walesa pomýlil ukázala ďalšia doba. A zúrivosť Washingtonu bola nemerateľná.

Rázne kroky Putina nezostali bez odozvy. USA okamžite začali osádzať základne okolo Ruska od Albánska po Pobaltské štáty a vyvrcholilo to vpádom USA námornej flotily do Čierneho mora za predpokladu, že na východe Ukrajiny bude operovať americká armáda. To už prezident Putin nemohol ďalej čakať, pretože Moskva je z Čierneho mora na dostrel a natvrdo obsadil Krym so všetkými teritoriálnymi dôsledkami o medzinárodných vzdialenostiach a vodách.

Nasledovali tvrdé sankcie, dezinformačnú kampaň, zabíjanie na Ukrajine, proste to, čo už všetci čiastočne poznáme. Agentúry pod správou USA dali Rusku špekulatívne hodnotenie, takže sa americké firmy museli z Ruska stiahnuť (tak je nastavený americký sankčný zákon). Všetky štáty dostali vyhrážku trestu od USA, pokiaľ sankcie nebudú dodržiavať. A americké kolónie vrátane nás poslúchli.

Ťažko povedať, ako sa to ruskej vláde pod prezidentom Putinom podarilo utajiť, ale je faktom, že zdanlivo rozfofrované peniaze nielen Rusi neminuli, ale prudko investovali do sofistikovaných zbraní na ochranu integrity územia. Súčasne s daňovým systémom sa podarilo konsolidovať zem a Rusko vstalo z mŕtvych.

Lenže časová postupnosť zrazu ukazuje ďalšie: čo sa s Ruskom nepodarilo, vyústilo v besnenie americkej armády v Iraku, potom Africký roh, Líbya, vzápätí Sýria, Jemen, Irán, jednoducho arabská jari všade tam, kde sa ťažila predovšetkým ropa, alebo prúdil plyn, nasledovala Ukrajina, zabíjanie a ďalšie raketové základne!

Samozrejme nikto normálny nepopiera, že USA ako celok v systéme ekonomiky je o mnoho rokov pred Ruskom. Že štátna správa funguje v centrálnych oblastiach, ale prepojenie na tak obrovskom území sa nedarí. Na druhú stranu kedy sa objavujú ďalšie a ďalšie dôkazy o zákernosti USA, tak musí obyčajným ľuďom behať mráz po chrbte, ako naivný (sme) boli.

A opäť: bývalý poľský prezident Lech Wałęsa vyhlásil, že sa Ruská federácia môže rozpadnúť a počet jej obyvateľov sa v tomto prípade zníži na 20 miliónov. Vyhlásil to v interview pre ukrajinský denník Ekonomičeskaja pravda.

Keď sa tak stane, potom môžu podľa jeho slov krajiny, ktoré vzniknú na území Ruska, vytvoriť „svoju vlastnú EÚ“. „Bude nasledovať zjednotenie nových štátov, avšak na základe iných princípov. Amerických. Dôjde k vyrovnávaniu tempa rozvoja ekonomík, krajiny budú otvorené pre spoluprácu v rôznych konfiguráciách „, povedal Wałęsa.

A toto bol presne moment, kedy premýšľajúci ľudia začali zvažovať, či odovzdať neobmedzenú moc Pentagonu a vojnovej mašinérii USA. Ten príklon k Rusku nie je z lásky, ale pragmatičnosťou, pretože Česi a Slováci sú na území, o ktoré sa celé stáročia bil východ, západ, sever a juh. A v našich dejinách sú skúsenosti príliš silné.

Samozrejme to zatiaľ takto explicitne nie je z tajných dokumentov USA popísané, ale ďalšie a ďalšie, ako už spomínaný Walesa sa k pripravovanému rozpadu Ruskej federácie za Jeľcina hlási. A ako prvý vtedy varoval Gorbačov, lenže to vyzeralo príliš pritiahnuté za vlasy. Až dnes možno dať všetko do súvislostí a šialený scenár zrazu dostáva jasnejšie kontúry! Vtedy sme boli prekvapení, prečo Gorbačov vystúpil ostro proti USA a dal svojou podporu Putinovi. Dnes už to vidíme tiež. Jednotlivé čriepky začínajú skladať jasnejšiu mozaiku a tá je desivá!

zdroj: paratdnes.cz