Publicista Tomáš Haas, ktorý sa dlhodobo venuje problematike na Ukrajine, sa na svojom facebookovom profile vyjadril k tomu, že chce ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk predávať orgány mŕtvych Ukrajincov, aby tým naplnil diery v rozpočte.

„Jaceňuk chce do zahraničia predávať orgány mŕtvych Ukrajincov, naplní to diery v rozpočte,“ píše na svojom Facebooku Haas, ktorý si všimol, že v Najvyššej rade Ukrajiny leží už dlhšiu dobu návrh zákona, ktorý ukladá všetkým občanom povinnosť stať sa po smrti darcami orgánov.

„Bolo to oznámené vo vysielaní relácie Večer, venovanom zdravotníctvu,“ informoval tiež publicista, ktorý už niekoľkokrát poukázal napríklad na prepojenie vládnych kruhov na Ukrajine s neonacistickými banderovcami.

Ak Jaceňuk nechá rozrezať 46 miliónov obyvateľov, bude mať potrebné financie

Na to reagoval okrem iného novinár Jurij Kot, ktorý mu v komentári napísal, že nedávno predložila vláda návrh zákona, ktorý robí zo všetkých občanov nad 18 rokov, bez toho, aby podpísali súhlas, povinné post mortem darcu orgánov. „Bez výnimky, bez autorizácie, môžu hneď po smrti začať rezať,“ opísal Kot, ako bude zákon fungovať, s tým, že dokonca dovoľuje tak robiť v súkromných klinikách.

„Urobil som si taký malý morbídny výpočet,“ napísal takisto novinár o návrhu zákona, v ktorom sú zároveň uvedené podmienky predaja orgánov do zahraničia. Kot kalkuloval s faktom, že možno rozrezané ľudské telo predať asi za 1,5 milióna dolárov.

Ukrajina podľa jeho informácií potrebuje 70 miliárd. „Keď tých 70 miliárd rozdelíte 1 500 000, dostanete 46 miliónov,“ píše novinár odozvu Haas s tým, že ide zhruba o celkový počet obyvateľov Ukrajiny.

zdroj: parlamentnilisty.cz

Poznámka panobcan.sk
Tak toto už nemá nič spoločné so zdravým rozumom. Úmyselné vyvražďovanie vlastného národa a k tomu ešte nechutný oficiálny biznis. Na takýto moderný fašistický režim nemáme slov.