Populárny spevák Karel Gott sa pred niekoľkými dňami ohľadom utečeneckej krízy vyjadril, že podľa neho ide o riadenú snahu oslabiť ekonomický rast Európy.

Karel Gott sa doma zotavuje z poslednej dávky chemoterapie, ktorú musel podstúpiť, keď mu lekári diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlín. Časopisu Týždeň ale poskytol rozhovor, kde sa prvýkrát dotkol aj témy utečeneckej krízy!

Karel Gott v rozhovore prezradil, že počas liečby mal veľa času sledovať aktuálne svetové dianie. Podľa štyridsaťnásobného zlatého slávika ale nie je primárne na vine náboženstvo, to je podľa Gotta len zneužité.

„Mám tu o islame takú obrovskú Bichlu. Pozeral som sa do nej, hľadal, ale nepíše sa tam nič o tom, že by bol agresívny a chcel ovládnuť svet. Ani slovo. Oveľa dôraznejšie sa mi v tomto ohľade zdá dlhodobo skôr kresťanský postup, „uviedol pre Týždeň Karel Gott a pripomenul šírenie kresťanstva do všetkých kútov sveta v dobe stredoveku a raného novoveku.

Podľa Gotta nestojí za utečeneckou krízou náboženstvo, ale snaha oslabiť ekonomický rast Európy. „Pokus dostať sem diverzantov je len moderný spôsob vojny. Robia to dômyselne, strkajú pred kamery reportérov deti. Je to citový nátlak. Ale za nimi sú k zahliadnutiu tiež mladíci s mobilnými telefónmi, ktorí kalkulujú, posielajú si správy a tvrdia, že idú za svojimi príbuznými do Európy. To znamená, že musí existovať akási bunka, ktorá ich tu veľmi rýchlo uvedie do života a dá im nové úlohy, „uviedol spevák.

Gottovi sa zdá podozrivé aj to, ako utečenci vyzerajú. „Sú oblečení ako málokto v Prahe, majú moderné športové oblečenie a sila a energia z nich len srší. Tak tým máme pomáhať? Od pohľadu je na nich vidieť, že im nejde o tie deti, že sú to takmer profesionálni znepokojovači. Ten, kto ich posiela, vie dobre, prečo to robí.

Karel Gott má podľa svojich slov aj tušenie, kto do Európy posiela utečencov a čo ho k tomu vedie! „Ale bojím sa to vysloviť, dokonca by som to nepovedal ani doma šeptom,“ uviedol pre Týždeň s tým, že je to veľmi tenký ľad a že bol niekoľkokrát upozornený, že od neho to ľudia nechcú počuť!

Reč prišla aj na americké prezidentské voľby, v ktorých má podľa Gotta veľmi reálnu šancu Donald Trump. „Počul som aj verziu, že iluminátské rodiny, ako sú Morganová, Goldmanová, Rothschildovci a Rockefellerovci, nepripustia, aby sa stal Trump prezidentom. Ale to nie je pravda! Veď mu predsa už raz pomohli. V čase, keď išiel úplne ku dnu. Z peňazí, čo si k nim ľudia ukladajú, predpokladám, podporujú Trumpa, „tvrdí populárny spevák.

Gott si myslí, že to, že niekto skvele hovorí a vie presviedčať ľudí, ešte neznamená, že to vždy musí byť tak, ako to vyzerá. „Je to skvelý spontánny rečník. Ale Adolf Hitler bol predsa tiež dobrý rečník. Tajná organizácia Thule ho angažovala nie ako dobrého politika, ale ako dobrého rečníka,“ porovnal spevák Donalda Trumpa s Adolfom Hitlerom.

Európa podľa Gotta prechádza v súčasnej dobe diverziou, čo vraj musí byť každému jasné, keď nekontrolujeme hranice. „Skôr tadiaľ neprekĺzla myš, a zrazu prídu nejakí ľudia, nikto nevie odkiaľ, prečo, či majú doklady. A čo my na to? Refugees welcome! (Utečenci vitajte!),“ Nepáči sa slovenskej speváckej legende.

Uzavretie hraníc je podľa neho nevyhnutný proces. „Ale Turci by boli hlúpi, keby z toho nevytrieskali ešte nejaké peniaze, než sa to stane,“ mieni Gott.

Aké budú ohlasy na Gottov názor, či od neho niektorí nedajú ruky preč, to ukáže až čas. Teraz sa chce Majster venovať sebe, svojej rodine a rekonvalescencii, aby mohol začať zase znova spievať.

„Môj comeback ale musí sprevádzať úplná novinka. Až keď ju budem mať, môžem na javisko,“ dodal Karel Gott.

zdroj: ceskawcela.pise.cz