Ottawa – Kanadský zubár, ktorý v roku 2011 šokoval svet, keď dal v aukcii 19.500 libier za pokazený zub Johna Lennona, má s touto relikviou veľké plány. Z Lennonovej stoličky chce totiž v spolupráci s vedcami získať DNA a slávneho člena legendárnej skupiny Beatles naklonovať.

Zubár Michael Zuk oznámil, že zub je teraz v americkom laboratóriu, kde sa vedci pokúšajú zistiť, ako by sa dala DNA izolovať a použiť k opakovanému zrodu legendy. Muzikant, ktorého v roku 1980 v New Yorku zastrelil šialený fanúšik Marc Chapman, by tak jedného dňa „mohol dostať novú šancu“, verí Zuk.

Svoj projekt berie zubár úplne vážne a dokonca založil príslušné webové stránky. „Keď vedci môžu klonovať mamuty, mal by byť ďalším na rade John Lennon,“ tvrdí obdivovateľ kapely Beatles.

Skazený zub si Lennon v 60. rokoch vytrhol sám a dal ho svojej gazdinej, aby ho vyhodila. Žena ale stoličku odovzdala svojmu synovi. Neskôr sa stal súčasťou zbierky bývalého šéfa hudobného vydavateľstva Creation Records Alana McGeeho, nakoniec ale skončil v rukách kanadského zubára.