Islamisti majú naozaj dôvod sa báť. Rusko zvažuje poslať do Sýrie Specnaz, obávaných zabijakov, ktorí dostávajú tú najlepšiu dostupnú výzbroj a majú za sebou tak tvrdý výcvik, že ho niektorí neprežijú. Útočia bez označenia, niekedy dokonca v civile.

Ak sa niečoho teroristi Islamského štátu naozaj obávajú, potom toho, že Rusko nasadí špeciálne vycvičených zabijakov zo Specnaz. Jednotky nemajú žiadne značenie, niekedy dokonca nosia civilné oblečenie. Hoci vyzerajú na prvý pohľad „normálne“, nenechajte sa zmiasť. Ich výcvik je vražedný.

Do elitných jednotiek sa tiež nedostane len tak niekto. Ak sa chcete stať bojovníkom Specnaz, musíte mať skvelú fyzickú kondíciu, čaká vás totiž najťažší armádny výcvik sveta. Vojaci postupujú tak, ako by naozaj boli vo vojne. Niektorí sa konca neskutočne náročného výcviku ani nedožijú.

Na tých, čo obstoja, potom čaká odmena v podobe najlepšie dostupnej výzbroje. Jednotky používajú napríklad modernizovaný kalašnikov – strely sú menšie a rýchlejšie, takže pri zásahu spôsobia väčšie poranenia. Ďalšia vychytávka je určená sniperom. Tlmená puška Vintores zabije na 400 metrov vojaka v nepriestrelnej veste.

Vojaci ale nie sú na výzbroji plne závislí. Všetci boli vycvičení tak, aby dokázali zabiť človeka holými rukami.

Jednotky sa osvedčili na Ukrajine, teraz ich preto Rusko zvažuje nasadiť aj do Sýrie.

zdroj: tn.nova.cz