Pred niekoľkými dňami sa prevalila ďalšia kauza. Týkala sa pádu lietadla v obci Hejce, čomu sa venovali aj viaceré média. Informoval Ivan Katrinec s tým, že údajne za leteckú katastrofu môže technický stav lietadla, nie chyba pilota. Katrinec je známy kauzami Magál a bývalého poslanca za stranu SMER SD Jánoša.

Dnes podal ďalšiu správu. “Traja nezávislí experti z oboru letectva potvrdili, že údaje z tzv. čiernej skrinky ktoré sú súčasťou vyšetrovacieho spisu, nepatria k letu z Prištiny do Košíc !!! Okrem podania na GP, pripravujeme trestné oznámenia na konkrétne osoby. Viac neskôr,” dodal Katrinec.

Ďalej tvrdí: “Generálny prokurátor chce spolupracovať pri prešetrení podnetu s ministrom obrany Gajdošom. S tým Gajdošom, ktorého exminister Liška poveril dohľadom na vyšetrovaciu komisiu, keď havarovalo lietadlo AN-24 v Hejciach.

Minister obrany by mal okamžite v záujme nezávislého vyšetrovania odstúpiť zo svojej funkcie. V tomto duchu posielame list predsedovi parlamentu Dankovi, nakoľko práve SNS Gajdoša nominovala do funkcie ministra obrany.”

zdroj: impulz.press