Panika v Moskve! Na severozápade mesta došlo k otrasnému činu. Policajti tu zadržali zahalenú ženu, ktorá sa prechádzala ulicami s odrezanou hlavou dieťaťa v ruke. Malé dievčatko predtým brutálne zavraždila.

Moslimka podľa ruských médií vykrikovala „Alláhu akbar“ (Alah je veľký) a vyhrážala, že sa vyhodí do povetria. Na videu zverejnenom na internete žena vykrikuje: „Som teroristka.“ Policajti stanicu metra ihneď uzavreli a ženu zadržali.

Ruské médiá uvádzajú, že policajti krátko predtým našli pri hasení požiaru v byte na severe Moskvy telo dieťaťa bez hlavy. Podľa agentúry Interfax išlo zhruba o troj- až štvorročné dieťa. Páchateľkou mala byť žena zo Strednej Ázie vo veku približne 38 rokov, ktorú si rodičia najali na stráženie. Podľa policajtov si žena počkala, až rodičia odídu so starším dieťaťom von a potom mladšiu zabila a byt zapálila.

Podľa serveru LifeNews bola hlavička malého dievčatka identifikovaná ako Nasťa M. Dievčatko vraj bolo brutálne zavraždené. Server uviedol, že žena po vražde odišla na metro, ale cestou ju zastavil policajt a chcel ju legitimovať. V tom okamihu vraj vytiahla z tašky hlavu a začala vykrikovať, že dieťa zabila. Zadržaná bola asi poldruha kilometra od vyhoreného bytu.

LifeNews uviedol, že zadržaná žena je Gulchekhra Bobokulova z Uzbekistanu. Vraždu vraj spáchala, pretože ju zradil manžel. Žena ale nevysvetlila, ako s ním súvisí malé dievčatko. Podľa policajných zdrojov serveru Interfax bola páchateľka pod vplyvom drog.

Po policajnom zásahu bola internovaná na moskovskej psychiatrickej klinike. Pokiaľ ju súd uzná za príčetnú, hrozí jej až doživotie. Matka zavraždeného dievčatka sa po čine zrútila a musela byť hospitalizovaná.

zdroj: blesk.cz