V Jarovniciach (okres Sabinov) – najväčšej rómskej osada na Slovensku – bola v pondelok hromadná bitka niekoľkých rodín. Policajti predviedli niekoľkých mužov na oddelenie. Ľudia neskrývajú obavy, že príde odplata!

Bitka sa v osade v Jarovniciach (okres Sabinov), kde žije vyše 5-tisíc ľudí, strhla v pondelok podvečer. Členovia niekoľkých rodín sa bili rukami, lopatami, v rukách útočníkov sa objavili drevené koly. Viacerí sú zranení. „Bili sa aj deti… Hovorí sa, že bitka sa začala kvôli nejakému kobercu, ktorý mal byť ukradnutý. Ale to mohla byť iba zámienka… U osadníkov taká bitka nie je nič mimoriadne. Pred dvomi rokmi zaútočili aj na starostu a to len preto, že ich nezobral na aktivačné práce,“ povedala pani z Jarovníc. „Pred štyrmi rokmi sa ich osade mlátila asi tisícka… Zasahovalo tu vtedy desiatky policajtov aj so psami. Obávame sa, že príde ešte tvrdšia odplata…“ dodala pani.

Privolaní policajti predviedli na policajnú stanicu sedem chlapov. Hrozí im obvinenie z ublíženia na zdraví, výtržníctva a porušovania domovej slobody. „Polícia vykonáva previerky jednotlivých udalosti,“ informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

zdroj: cas.sk