1. Kto ste? kto je za Vami?

Hnutie PÁN OBČAN patrí každému občanovi, ktorý prejaví záujem byť aktívny priamo (aktívnou činnosťou), alebo aj nepriamo (volič). Za hnutím nie je žiadny politik a finančná skupina ktorá diktuje jeho činnosť. Štruktúra občanov sa úspešne buduje, mená záujemcov pribúdajú. Po zaregistrovaní hnutia si budú môcť občania hlasovaním zvoliť svojich kandidátov do parlamentu a to rovnomerne podľa regiónov.

2. Koho voliť, keď už nikomu neverím?

Áno, je to oprávnený argument. V komunálnych voľbách 2014 rozpútalo občianske združenie Pán Občan kampaň, v ktorej predstavilo Zmluvu s občanmi, ako garanciu výkony služby pre občanov. Podobným spôsobom sa pridala Procházková strana Sieť, ktorá však neobsahuje odstúpenie zvolených zástupcov, ak zlyhajú.

3. Ako si občania presadia svoje požiadavky, keď ich vláda aj tak nepočúva ?

Bývalý predseda parlamentu pán Paška povedal verejne: Vyhraj voľby, môžeš všetko! Chyťme ho teda za slovo a poďte občania voľby vyhrať!
1,5 milióna voličov politického hnutia PÁN OBČAN to dokáže. Svoj osud majú teda v rukách samotní občania.
Takže PÁNI OBČANIA, ako povedal pán Paška, Vyhrajme voľby, budeme môcť všetko!

4. Všetci budú aj tak ďalej kradnúť, ako to chcete zmeniť?

O zmenu sa postarajú zvolení politici, ktorí podpíšu spoločenskú zmluvu s občanmi. Zaviažu sa splniť víziu PÁNOV OBČANOV. Štátna moc patrí občanom, nie politikom. Ako povedal Prof. Ing. Peter Staněk, CSc, budú prijaté opatrenia pre osobnú zodpovednosť každého politika za rozhodnutia, ktoré učinil.

Video, kde profesor Staněk správne argumentuje, ako riešiť zlé hospodárenie s verejnými financiami.


V závere videa profesor Staněk hovorí:
Chce to jediné: Spojiť sa, nič iného.