Pred týždňom sa v štúdiu v RTVS po zápase Slovensko – Švajčiarsko vyjadril Róbert Pukalovič k bojkotu. Podľa Michala Handzuša v priamom prenose divákov iba zavádzal a klamal.

„Tiež mi je ľúto fanúšikov, ktorí sú ukrátení a merajú cestu za hokejom aj do Švajčiarska. Ako už bolo povedané, hokej sa nehrá pre Nemečka, Handzuša či Lintnera, ale pre fanúšikov a zväz ponúkol všetky možné varianty. S druhou stranou sme mali dohodnuté stretnutie, ale odkázali nám, že nie je čas, čo chápeme, pretože je veľmi ťažké skĺbiť úlohu revolucionára a aktívneho hráča. Zväz aspoň v týchto momentoch nebude už vyvíjať aktivitu, použil všetky možné prostriedky, ktoré by viedeli k urovnaniu sporu.“

Objasňoval postoj zväzu generálny sekretár SZĽH. Tento komentár nenechal ale chladného zástupcu bojkotujúcich hokejistov.

„Keďže zastupujem chalanov a som na Slovensku, mám čas a keby bolo dohodnuté stretnutie, určite naň prídem. Toto určite nie je pravda, neviem, prečo to povedal. Zavádza verejnosť,“ vyjadril sa Handzuš v reakcii pre televíziu Markíza.

Pukalovič sa pre RTVS vyjadril aj k snahe pomôcť mládežníckemu hokeju na Slovensku.

„Osobne som už herne neaktívnym hráčom ponúkol, aby prišli pomôcť do mládežníckeho hokeja pretože vieme, že sú v ňom najväčšie problémy. Doteraz sa neozvali a neviem, dokedy by som mal týmto smerom vyvíjať aktivitu.“

Podľa bývalého reprezentanta rozpráva úplne z cesty, pretože jediným neaktívnym je Richard Zedník, ktorý robí asistenta trénera v Banskej Bystrici.

„Nechápal som, čo tým chcel pán Pukalovič povedať. Neviem teda, o kom rozprával, ale určite nie o chalanoch, ktorí sú vo vyhlásení. Toto ide okolo nás,“ zakončil Handzuš.

zdroj: sport.aktuality.sk