Európska asociácia pre biotechnologický priemysel EuropaBio chce, aby ste verili, že „Geneticky modifikované plodiny môžu chrániť pôdu pred eróziou kvôli zmenšenej orbe a zachovaniu vlhkosti pôdy. GM plodiny znášajúce herbicídy znižujú potrebu orania poľa v rámci prípravy na pestovanie plodín. Tým sa šetrí palivo, pretože nie je nutná hlbšia orba. Plodiny odolné proti GM hmyzu nevyžadujú tiež ošetrenie insekticídmi, čo tiež znižuje nutnosť používania poľnohospodárskych strojov. „Ale toto vyhlásenie je úplne nepravdivé.

Jedná sa v podstate o klamstvo, ktoré nám tvrdia všetky biotechnologické spoločnosti – vrátane firiem:

MONSANTO – spoločnosť známa kvôli vytvoreniu, alebo z napomáhaniu vytvoriť 13 vysoko karcinogénnych a toxických produktov, ako je sacharín, PCB, polystyrén, DDT, atómová bomba, jadrové zbrane, dioxín, Agent Orange, hnojivá na ropnej báze, Round Up, rGBH, aspartám , geneticky modifikované organizmy a terminačné semená. Monsanto žaluje každého, aby mohlo šíriť svoje špinavé produkty.

Dow Chemical Company (tiež Union Carbide) – Táto báječná spoločnosť pomohla uvoľniť methylisokyanát a iné chemické látky v roku 1984, vďaka ich pesticidnímu závodu v Bhópule v Indii, čo spôsobilo jednu z najväčších priemyselných katastrof v histórii. Spoločnosť je tiež jedna z piatich korporácií, ktoré kompletne dominujú v postavení na trhu semien, čo likviduje potravinovú sebestačnosť pre poľnohospodárov a rodiny po celom svete. Spolu s ďalšími troma spoločnosťami, taktiež pomáhali vytvoriť Dibromochloropropane (DBCP), známy karcinogén, reprodukčný toxín a endokrinné disruptory, ktorý kontaminuje podzemné vody. Ďalej pokračovali s výrobou a predajom DBCP aj potom, čo bol zakázaný v dôsledku silných dôkazov spájajúcich chemikáliu so sterilitou.

SYNGENTA – Známa kvôli žalobe na havajský ostrov Kauai, kde chceli, aby herbicídy a pesticídy boli striekané ďaleko od ich škôl, domovov a nemocníc. Spoločnosť je tiež známa kvôli zakrývaniu skutočnej toxicity atrazínu. Táto spoločnosť bola tiež zapletená c CCD, v likvidácii včelstva a ďalších dôležitých opeľovačov.

BAYER – Táto spoločnosť je obzvlášť zamilovaná do predaja „vitamínov“ plných toxických GMO, vám a vašim deťom, ako je aspartám a karcinogénne chemikálie, a napriek tomu sa nazývajú „pediatrická voľba číslo jedna.“ Spoločnosť bola tiež obvinená z povlaku 90 percent semien ich GMO pesticídmi a sú tiež vo vývoji novej geneticky modifikovanej sóje, ktorá je vysoko toxická.

DUPONT PIONEER – Táto „dôveryhodná“ spoločnosť mala na trhu monopol na strelný prach počas americkej občianskej vojny, vyvinula jadrové zbrane a vytvorila Agent Orange, PCB a DDT, rovnako ako Monsanto.

Títo zástancovia geneticky modifikovaných plodín pravidelne tvrdia, že geneticky modifikované odrody sóje, kukurice a ďalších mor vyvolávajúcich plodín v skutočnosti chránia pôdu, pretože farmári nemusia obrábať pôdu spôsobom, ktorý spôsobuje eróziu. Tiež klamú, že geneticky modifikované organizmy „šetria vodu.“ Tak sa pozrime na tie argumenty trochu bližšie.

Faktom zostáva, že GM odrody osiva, nerobia nič, v minimalizovaní erózie pôdy, alebo šetrenia vody. Dokonca aj hlavné mediálne publikácie teraz obrátili a ospravedlňujú sa za ich podporu podnikom, ako je Monsanto. Nechutné praktiky spoločnosti Monsanto boli dokonca zverejnené v časopise Forbes, ktorý priznal, že sa ohľadom Monsanta mýlili, veľmi mýlili.

Bolo tiež zistené, že GE vedci platení spoločnosti Monsanto spáchali v Indii podvod. „Odborníci“ z Indickej rady pre poľnohospodársky výskum (ICAR) a Universita poľnohospodárskych vied (UAS) boli obvinení z napadnutia a následného ukrývania skutočnosťou, že domácky vyrobená BT bavlna obsahovala Monsano gen.

Tieto geneticky inžinierske spoločnosti tajne a nepozorovane zasadili jedovaté plodiny po celom svete, čím výrazne ovplyvnili našu pôdu a vodu. Najviac alarmujúca je skutočnosť, že GM plodiny majú vplyv na úrodnosť pôdy.

GM plodiny nešetria vodu. V skutočnosti, ako sa super burina stále vyvíja, GM plodiny nútia poľnohospodárov, aby sa pokúsili zavlažovať svoje žiadúce plodiny, čo by robil každý pestovateľ, čo nakoniec skončí zalievaním super buriny. Voda, ktorá tečie z podzemných vôd do jazier, potokov a dokonca oceánov, je znečistená veľkým množstvom pesticídov a herbicídov, ktoré sa využívajú na pestovanie GM plodín. Tieto praktiky nám ničia vodu, ktorú máme na tejto planéte, takže je takmer nemožné pre poľnohospodárov v krajinách chudobných na vodu čokoľvek vypestovať. GM plodiny sú v skutočnosti jedným z najväčších zdrojov znečistenia vôd v USA a inde vo svete.

Bez ohľadu na to, že ide o zjavnú poľnohospodársku korupciu a propagandu, GMO plodiny nešetria našu vodu, ale kontaminujú ju. Nechránia našu pôdu, ale zabíjajú milióny drobných organizmov, ktoré sú pre zdravie pôdy dôležité. GMO nie sú potrebné na nakŕmenie sveta a nemajú čo robiť v našom jedálničku. Žiadne ďalšie GMO!

Svet podľa spoločnosti Monsanto:

zdroj: naturalsociety.com