Autentické zábery natočil tím experta na žraloky Mauricia Hoyosa Padillu v špeciálnej klietke ešte v roku 2013. Na verejnosť sa ale dostali len pred pár mesiacmi.
Odborníci hovoria o najväčšom natočenom modrom žralokovi v histórii. Obrovitánska paryba z pobrežia mexického ostrova Guadalupe pripomína krvilačné monštrum z hororov.

Autentické zábery natočil tím experta na žraloky Mauricia Hoyosa Padillu v špeciálnej klietke ešte v roku 2013. Na verejnosť sa ale dostali len pred pár mesiacmi a do portálov z celého sveta až teraz. Zábery z hlbiny ukazujú tvora, starého približne 50 rokov s dĺžkou závratných šesť metrov!

Pílka namiesto zubov

Gigantického jedinca s hrozivo vyzerajúcimi trojuholníkovými zubmi s pílkovitým zakončením, ako stvoreným na trhanie mäsa, si Padilla vyhliadol v oblasti, kde sa nachádzajú stovky tuleňov. Práve tie patria k najčastejšiemu jedálničku týchto odstrašujúcich tvorov v tejto oblasti.

Podľa nahrávky, ktorá sa stala aj súčasťou dokumentu Discovery Channel, bola v čase natáčania táto samica pravdepodobne pripravená priviesť na svet potomstvo.

Potápači okolo známeho ochrancu tohto ohrozeného druhu sa s ňou stretli ešte viackrát, pričom ju pomerne jednoducho identifikovali vďaka veľkému množstvu jaziev. Žiadne z videí tohto najväčšieho predátora medzi rybami ale nebolo také dobré, ako toto.

Video

zdroj: aktuality.sk