Genocída a vraždenie nevinného obyvateľstva pokračuje. Podarí sa USA vyprovokovať Rusko?

thumbnail

Donbas sa nevzdáva. Na územiach dobytých Kyjevom prebieha "filtrácia" občanov a presun odporcov do koncentračných táborov.

Zatiaľ čo Rusko sa snaží všetkými diplomatickými prostriedkami prinútiť Kyjev k prímerie a zastavenie genocídy civilného obyvateľstva na východe krajiny, Spojené štáty tlačia západoukrajinského prezidenta Porošenka naopak k neústupnosti a k pokračovaniu krvavého dobrodružstva, ktorého obete masívne narastajú.

Putin: Porošenko mier nechce

Márne sa snaží Berlín a Paríž o dohodu o prímerie a zastavenie paľby. Minulý týždeň zvolali do Berlína mimoriadnu schôdzku ministrov zahraničných vecí Nemecka, Ruska, Francúzska a Ukrajiny. Inicioval ju nemecký minister zahraničia Frank - Walter Steinmeier. Cez jeho počiatočný optimizmus bolo výsledkom len zintenzívnenie bojov. Zatiaľ čo pre Francúzsko a Nemecko bolo rozhodnutie ich "spojencov" v Kyjeve začať totálnu vojnu proti východným regiónom sklamaním, Washington naopak Porošenka pochválil a vo vyhladzovacej vojne ho podporil.

Úlohou kyjevskej junty je zavraždiť maximálne množstvo civilného obyvateľstva a súčasne je strategickou úlohou maximálne skrývať - rovnako ako tomu bolo v Odese - skutočné počty mŕtvych civilistov.

Na porade veľvyslancov v Moskve Vladimir Putin v minulom týždni vyhlásil: "Prezident Porošenko sa bohužiaľ rozhodol obnoviť bojové operácie a nepodarilo sa nám - keď hovorím nám, myslím tým seba a svojich kolegov z Európy - presvedčiť ho o tom, že cesta k pevnému a trvalému mieru nemôže viesť cez vojnu ". Mnohé súčasne nasvedčuje tomu, že genocída na východe Ukrajiny je súčasťou širšieho plánu na destabilizáciu regiónu. Za pokusom vyprovokovať Moskvu k zásahu na záchranu svojich krajanov vidí rad pozorovateľov prípravu novej protiruskej ofenzívy Spojených štátov. A ide aj o peniaze do kasičky zbrojného priemyslu.

Ako vyhlásil člen výboru Rady federácie Ruska pre zahraničné otázky Igor Morozov: "USA majú na Ukrajine veľké ciele, ale bohužiaľ demokracia a blahobyt Ukrajincov medzi nimi chýba. Spojené štáty budú robiť všetko možné, aby zachovali napätie na Ukrajine minimálne do septembra, kedy sa budú zostavovať rozpočty európskych krajín a EÚ. Potrebujú nestabilitu v Európe, aby pretlačili zvýšenie rozpočtov EÚ na obranu a navýšenie toku financií do vyprázdnené pokladnice NATO.

Tri fázy likvidácie odporu

Ako vyplýva z uniknutého "akčného plánu" pre "vyriešenie" situácie na východnej Ukrajine, americkí experti z RAND Corporation nabádajú prezidenta Porošenka, aby územie východnej Ukrajiny "vyčistil" všetkými prostriedkami, bez ohľadu na počet civilných obetí.

Dokument predpokladá tri fázy vojenskej operácie V prvej má dôjsť k úplnej izolácii regiónu: Ten má byť obkľúčený vojskami a úplne izolovaný od akéhokoľvek pohybu tovaru alebo osôb. Vysielacie služby, internetová spojenie, telefónne a mobilné komunikácie v regióne budú prerušené. Ako sme videli vo Slavyansku a Kramatorsku, prerušené sú tiež dodávky vody a elektriny, aby peklo civilistov v obležených mestách bolo úplné.

Druhá fáza sa nazýva "vytretie". Pozemným útokom majú predchádzať letecké údery proti strategickým zariadeniam. Dovoľuje sa pri tom použitie obzvlášť ničivých zbraní. To sme mohli vidieť pri likvidácii obytných oblastí kobercovým bombardovaním pomocou raketových systémov "Uragán" a "Smršť", o ktorých sme tiež písali. Dokument nezabúda ani na koncentračné tábory na dobytých územiach. V oficiálnej "orwellovskej" reči Kyjeva sa táto nacistická "inšpirácia" má v tomto prípade nazývať "filtračné" tábory. O ich budovaní za peniaze z fondov EÚ sme tiež nedávno písali.

Počas tretej fázy by sa mali na dobytých územiach obnoviť dodávky elektriny a všetka komunikácia. Utečenci v internačných táboroch budú pod kontrolou, aby nepodporovali "separatizmus". Osobitná pozornosť by sa mala venovať informačnej bezpečnosti. Všetky zahraničné médiá by sa mali zablokovať. Vraždenia nezávislých novinárov, ktorí by o týchto zverstvách mohli podať svedectvo je dokladom "naplnenej smernice".

Cieľ: likvidácia ruského obyvateľstva

Porošenko si vzal slová amerických expertov zjavne k srdcu. Hneď po ukončení prímeria, ktoré rovnako bolo obyčajnou fikciou, započal s frontálnom útokom na obkľúčené mestá. Muselo mu byť pri tom jasné, že zlomiť obranu Slavyanska, Kramatorska, Gorlivky a ďalších obležených miest v prvej línii frontu je možné prakticky jediným spôsobom: Vymazať ich z mapy sústredeným bombardovaním a cielenými útokmi raketových systémov, ktoré obráti mesto v horiace trosky. Že tento krok znamenal a ešte bude znamenať obrovské obete na civilistoch, je zjavné.

Domobrana utrpela ťažké straty. Vzhľadom k tomu, že už nebolo možné tento "štít" udržať, vydal minister obrany Doneckej republiky plukovník Igor Strelkov rozkaz opustiť Slavyansk a presunúť sa k Donecku - organizovať efektívne obranu tohto miliónového mesta. Domobrane sa podarilo prebiť cez obkľúčenie a ušetriť tak životy mnohých civilistov, ktorí utekali s celými rodinami pod ťažkou paľbou a ochranou domobrany do Donecka. Mnoho z nich tento "pochod smrti" rovnako neprežilo, pretože kyjevská armáda po utekajúcich civilistoch naďalej pálila z ťažkých zbraní.

Po odchode domobrany a vstupu "čistiacich oddielov" prichádzajú z mesta správy o strašnom terore, ktorému sú vystavení tí, ktorí nestačili alebo nemohli utiecť. Muži, ktorí sú podozriví, že pomáhali domobrane sú často popravovaní priamo na uliciach, ostatní sú "filtrovaní" pre zaradenie do koncentračných táborov. Zmyslom tejto gigantickej etnickej čistky je likvidácia ruského obyvateľstva. Do prázdnych domov po usmrtených alebo utečených Rusoch sa budú sťahovať "spoľahliví kolonisti" zo západnej Ukrajiny. Podľa oficiálnych údajov ruskej strany od začiatku vojenskej operácie utieklo do Ruska z Ukrajiny cez 250 tisíc osôb. Z toho asi 100 tisíc už požiadalo o azyl alebo ruské občianstvo.

Ako referoval o víkende spravodajca ruskej televízie z miest bojov, všetko nasvedčuje tomu, že likvidačné plány na "vyčistenie krajiny od všetkých ruských občanov" sa rozbiehajú na plné obrátky. "Úlohou kyjevskej junty je zavraždiť maximálne množstvo civilného obyvateľstva a súčasne je strategickou úlohou maximálne skrývať - rovnako ako tomu bolo v Odese - skutočné počty mŕtvych civilistov. Na území Novoruska operuje ohromné ​​množstvo nekontrolovaných ozbrojených bánd tzv Pravého sektora a Nacigardy, ktoré nikomu nepodliehajú, "končí informácie z obležených miest vojnový spravodajca.

Bitka o Donbas "podľa metódy"

Tieto bandy prenikajú už aj do Donecka a Luhanska, aby šírili teror, a demoralizovali tak obrancov, ktorí ešte vzdorujú obkľúčeniu a obrovskej presile techniky. Kyjev sa rozhodol stiahnuť k Donecku všetky svoje sily. Je jasné, že mesto čaká rovnaký osud akým si prešli z mapy takmer vymazané mestá ako je Slavyansk a Kramatorsk. Rozhodujúca bitka o Donbas sa nepochybne zvedie o miliónový Doneck.

Mesto bude s najväčšou pravdepodobnosťou v najbližších dňoch ostreľované z ničivých rakiet a bombardované letectvom a delostrelectvom a tak postupne vymazávané z mapy - presne podľa odporúčanej "metódy" amerických "poradcov". Kyjev má z vojenského hľadiska v letectve a delostrelectva samozrejme úplne prevahu a bude mesto určite bombardovať dňom i nocou. Napriek tomu je dobytie Donecka a Luhanska oveľa zložitejším orieškom než stotisícový Slavyansk či Kamatorsk. Okupanti tiež musia počítať s tým, že domobrana Doneckej republiky je podľa svojich vyhlásení pripravená bojovať do posledného náboja.

Mesto sa môže pripraviť na odpojenie zdrojov elektriny a vody a na totálnu blokádu. Žiadna novinka: Za druhej svetovej vojny v prípade Leningradu história zaznamenala niečo veľmi podobného. Napriek tomu rýchle dobytie Donecka nie je pre Kyjev vôbec isté. Všetko skôr nasvedčuje tomu, že práve civilné obete a šírený teror sú psychologickým ťahom USA k vylákániu Ruska do ozbrojeného konfliktu. Podľa niektorých zdrojov Spojené štáty počítajú s tým, že Vladimír Putin nebude môcť systematické vraždenie Rusov, ktoré v prípade Donecka môže ísť až do desaťtisícov len tak prejsť, pretože verejná mienka sa môže začať dožadovať zabráneniu genocíde krajanov. Pokus vtiahnuť Rusko do priameho konfliktu je jedným z možných scenárov ďalšieho vývoja.

Mlčať znamená súhlasiť

Mnohé tomu nasvedčuje. Napríklad správy o tom, že vojská NATO pripravujú v týchto dňoch cvičenie v Čiernom mori. A ďalšie jednotky Severoatlantickej aliancie sa údajne presúvajú do Poľska a Pobaltia. Občania, ktorí sa dnes popoludní v 15 hodín stretnú pred Ukrajinskou ambasádou v Prahe 6, aby protestovali proti genocíde Kyjeva na východe Ukrajiny, si toto nebezpečenstvo uvedomujú. Ako hovoria: Mlčať by znamenalo súhlasiť. Sa zverstvami páchanými Kyjevskou juntou žiadny normálny človek súhlasiť nemôže. O pokusoch rozšíriť konflikt do veľkej medzinárodnej konfrontácie ani nehovoriac.

zdroj: protiproud.parlamentnilisty.cz

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)

Komentáre

 1. Ing. František Murín píše:

  Nepodarí sa rusov vyprovokovať, ale USA dosiahnu, že Rusi prídu na Kubu. Potom si to môžu Amici s Rusmi rozdať, ale na území USA a nie v Európe. Divím sa blbej? samozvanej EÚ, že naletela na Amický lep a presadzuje Amicke záujmy proti Rusom a samozrejme na cudzom území. Amici by sa mali starať o svoju riť a netlačiť sa všade na svete do týchto klokaních dier.

 2. Floro píše:

  Novinári ako Zolo Mikúš a pod..chcú aby územia Slovianov obsadilo NATO, čo jest USA.Toto chceli urobiť aj fašisti aj tak dopadli.Rusi nikdy a keď boli zle na tom,ale nikdy neprehrali a ani neprehrajú.Všetci zastancovia US-neokonov, ktorí šíria len jednu- svoju pravdu,tak to učil aj fašista Gebels,sa snažia dávať rozum celému národu.Človek sa ani nečuduje,lebo sú platení judášskými peniazmi.Prečo nevyzývajú na sankcie pre Izrael,Ukrajinu ,keď zabíjajú civilistov,deti,kde sú ti spravodlivý hlasatelia,písalkovia ???

 3. Dodo píše:

  Je to strašné ale od USA sa nedá čakať nič dobré, kde ich noha vstúpi zostáva iba spúšť, smrť a oči pre plač. Jedna veľká genocída sa im už podarila na pôvodných obyvateľoch INDIÁNOCH a teraz čaká nás SLAVIANOV, pokiaľ sa konečne nespojíme a nebudeme bojovať spolu na všetkých dostupných frontoch. Chýba mi však nejaká silnejšia aktivita, nás Slovákov vo forme štrajkov a protestných akcií. Nepoznám takú stranu, ktorá by sa angažovala v tejto oblasti a vyzývala ľudí k protestným akciám. Bez vedenia to totiž nejde, pretože nič nedokážeme. Už Svätopluk povedal, že v spojení je sila.
  No a Putina obdivujem, nemám naňho, radšej obetoval ľudí[Česť a sláva im!] na východnej Ukrajine, ako by mal spustiť globálnu vojnu, ktorú chcú silou mocou vyvolať USANATO, všetko tomu nasvedčuje. Na záver:
  SLÁVA BOHOM I PREDKOM NAŠIM! SLÁVA SLAVIANOM, ZVIŤAZÍME!