Bývalý poslanec a údajný mecenáš strany Smer Jozef Brhel sa na nedostatok prepychu počas letnej dovolenky sťažovať nemôže. Ako sa nám podarilo zistiť, na ostrove Krk vlastní vilu s obytnou plochou sedemsto štvorcových metrov a skôr pripomína menší penzión ako rodinné letovisko.

Cena dvojposchodových víl sa v tejto lokalite mesta Krk pohybujú okolo 900-tisíc eur, ale slovenský boháč ju údajne získal výhodnejšie.

Takto luxusne žije údajný sponzor smeru

Susedia, s ktorými sme hovorili, tvrdia, že Brhelovci žijú na veľmi vysokej nohe. Usudzujú to podľa áut, ktorými prichádzajú, i z toho, že si dovolia zaplatiť firmu na udržiavanie zelene v záhrade vily.

Jozef Brhel naštartoval svoju kariéru ešte za čias Vladimíra Mečiara, ako štátny tajomník na ministerstve hospodárstva. V roku 1998 sa stal poslancom parlamentu za HZDS a v roku 2003, keď už Mečiar mlel z posledného, opustil najprv stranu a zakrátko sa vzdal aj poslaneckého mandátu.

Od týchto čias sa striktne drží v úzadí politického i spoločenského diania. Verejnosť sa o jeho živote dozvedá len útržkovite, napríklad počas svadby jeho syna s dcérou ďalšieho vplyvného muža Juraja Širokého. Jeho majetok sa odhaduje na tristopäťdesiat miliónov eur a je údajne zakladateľom a aktívnym sponzorom Smeru.

zdroj: pluska.sk