Európska únia zakáže zemiaky ?

thumbnail

Vedľa agátov zvoní v Európe umieráčik i zemiakom. Márne Jan Zahradil mával na schôdzi Európskeho parlamentu zemiakovými plackami ako typicky českým jedlom. Zbytočne Libor Rouček a Richard Falbr navarili 740 hektolitrov bramboráčky, aby bruselským úradníkom dali ochutnať českú špecialitu. Európsky parlament nakoniec zemiaky rovnako odporučil zakázať. Nepomohla ani zemiaková medaila. ktorú schválne vyhral Edvard Kožušník na Tour de France.

" Zemiaky k nám násilím zavliekli z Ameriky podobne ako hranolky, pásavku zemiakovú, Marilyn Monroe alebo Káčera Donalda. Uvedomme si láskavo, že okrem hľúz sú celé jedovaté. S týmto sa invazívnym druhom sme teda zatočili právom. " tvrdí predseda Európskeho parlamentu Martin Schultz.

Potravinový inšpektor pomôže EÚ s kampaňou. "Zemiaky nás začiatkom 19. storočia zachránili pred hladomorom. Zachrániť nás môžu aj teraz, kedy sa vďaka Bruselu chystá hladomor ďalší. Zakázať ich môže jedine úplný debil," besní botanik Vilém Pšenička a napcháva sa pritom poslednými hranolkami legálne usmaženými z českých zemiakov.

"Zákazníci o svoje obľúbené zemiakové pochúťky samozrejme neprídu", dušuje sa eurokomisárka Viviane Redingová, ktorá rozumie prakticky všetkému a navyše je posadnutá spravodlivosťou. "Zemiaky budeme do Európy dovážať a to vo všetkých formách. Uisťujem vás, že sa nepredraží. Napríklad také peruánskej zemiakové lupienky vyjdú na iba 24 euro. To je pre priemerného europoslanca bagateľ."
Zákaz pestovania zemiakov začne v EÚ platiť od tohtoročného apríla. V marci spustí Brusel propagačnú kampaň za 90 miliónov euro.
Podľa posledných prieskumov sa obyvatelia Česka svojich zemiakov nevzdajú, aj keď im bude hroziť kriminál a násilné predčítanie Lisabonskej zmluvy. Už teraz niektoré pestovatelne marihuany prechádzajú práve na zemiaky, pretože ich cena má podľa analytikov prudko stúpnuť.

zdroj: www.avatar07.cz

poznámka: pravdivosť informácie sme nepreverovali, čo myslíte, je to tak ?

Video

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)

Komentáre

  1. jana píše:

    pokud je to pravda se zbláznili všichni už úplně?neměli jsme tam lézt.spousta lidí tam nechtěla.postavené na hlavu.

  2. bhjjb píše:

    Prečo, prečo, šírite takéto pičoviny? odseknúť ruky tomu čo toto zdieľa. Kokoti

  3. ovecka píše:

    Zemiaky obsahujú škrob, ich hľuzy sú prudko jedovaté, no vďaka hľuzom sa rozmnožujú. Nariadenie je tak ako s čajmi a ich účinkami a zákazom písania na obal - choré !