Bruselskí byrokrati sa zrejme zbláznili. V boji za tzv. “rodovú rovnosť” chcú regulovať domáce práce. V praxi by to vyzeralo tak, že muži budú musieť zo zákona variť a upratovať viac ako doteraz. Bruselu sa totiž nepáči, že domácim prácam sa najviac venujú ženy.

Už od dávnych čias to bolo tak, že muži išli na lov a ženy sa starali o teplo domova. Toto prirodzené správanie sa vo veľkej miere zachovalo až dodnes. Bruselským sociálnym inžinierom sa to však nepáči. Preto chcú, aby muži aj ženy sa venovali domácim prácam rovnako.

Európska komisia pre túto záležitosť založila dokonca inštitúciu s názvom “Európsky inštitút pre rodovú rovnosť.” V rámci tohto poradného orgánu bol vypracovaný “Index rodovej rovnosti 2015″, z ktorého vyplynulo, že na Slovensku sa vareniu a domácim prácam najmenej hodinu denne venuje až 62 % žien a “len” 8% mužov. Informoval o tom portál aktualne.atlas.sk

“Muži by sa mali nabádať k tomu, aby prevzali väčšiu zodpovednosť za domácnosť a starostlivosť o deti,” píše sa v indexe.

Rovnomerné rozdelenie času pri domácich prácach by sa malo stať skutočnosťou v roku 2054. Ako to však chcú dosiahnuť a následne kontrolovať domácnosti, sa však nikde neuvádza.

Kritici tohto nariadenia však argumentujú tým, že domáce práce je súkromná vec manželov a žiadni byrokrati z Bruselu nemajú právo im do toho zasahovať.

Podľa doterajšieho vývoja to vyzerá tak, že Európska komisia bude vyvíjať tlak na členské štáty Únie, aby prijali také opatrenia, ktoré budú rovnomerne rozdeľovať domáce práce medzi mužov a ženy.

To, že európski poslanci žijú mimo realitu, už hovorí aj premiér Robert Fico. Europoslanci to potvrdili aj v tomto prípade, keď v hlasovaní o podpore tohto kontroverzného návrhu hlasovalo kladne až 443 europoslancov, 123 bolo proti a 100 sa zdržalo. Jedným z tých, čo s návrhom nesúhlasili, bol aj slovenský europoslanec Branislav Škripek.

“Nie, toto naozaj nie je žart. Už vo viacerých dokumentoch opäť vidíme snahu Komisie a Európskeho parlamentu zasahovať do zodpovednosti manželov či partnerov, ktorí žijú v spoločnej domácnosti,” povedal Škripek.

zdroj: hlavnespravy.sk