Vedci v Európe objavili novú smrtiacu ľudskú infekciu, ktorá je obsiahnutá v kuracom mäse. Infekcia môže zabiť milióny ľudí a nie je na neho liek, varujú vedci.

Európski vedci objavili doteraz neznámu infekciu, ktorá je obsiahnutá v kuracom mäse. Vírus je pre človeka smrtiaci a lieky proti nemu dnes neexistujú, uviedol britský denník The Sun.

Prvý prípad nákazy novým vírusom bol zaznamenaný v Číne pred mesiacom. Teraz médiá hlásia prvý prípad nákazy v Evrope. Obyvatel Dánska sa nakazil smrtiacim vírusom po zjedení kontaminovaného kurčaťa. Vírus potom zabíja človeka na bežné ochorenia, ako je zápal pľúc. Podľa medikov išlo o zavlečenie vírusu dovozom hydinového mäsa, informoval denník The Sun.

Mikrobiologický výskum ukázal odolnosť infekcie voči všetkým známym antibiotikám infekcií.

Virológovia bijú na poplach a požadujú urýchlený vývoj vakcíny. Podľa nich baktérie obsahuje zmutovaný gén MCR-1, vďaka ktorému je odolný voči všetkým známym liečivám. Práce na novom antibiotiku už začali. Podľa denníka bude liečivo syntetizované s omamnou látkou.

„Je len otázkou času, kedy sa objaví oveľa nebezpečnejšia mutácia génu,“ povedal Christopher Thomas z univerzity v Birminghame. Ak nebude liek, infekcia môže zabiť milióny ľudí, dodal varovne.

zdroj: prvnizpravy.cz