Ak chcem niekam újsť pred biedou v ktorej žijem, pred strachom o svoj život a chcem dokonca újsť do krajiny, kde je moderný život, chovám sa slušne, aby ma náhodou z danej krajiny nevyhostili. Takto by sa chovali aj tí najnevzdelanejší ľudia, ktorí potrebujú dosiahnúť niečo pozitívnejšie než v súčasnosti zažívajú. Je v tom nielen logika, ale aj prirodzenosť každého človeka prispôsobiť sa prostrediu do ktorého chce vstúpiť s pocitom, že bude žiť pozitívnejšie.
[clear]
To, čo vidíte na videu je čistá provokácia. Naozaj si myslíte, že sú to utečenci pred biedou a hladom, ako to niektoré média prezentujú? Naozajstní utečenci „sklopia uši“ a hľadajú si lepšie podmienky na prežitie! Alebo si naozaj myslíte, že si africkí utečenci utekajúci pred biedou a hladom odskočia do značkového obchodu, dobre sa oblečú a idú do ulíc robiť takýto neporiadok? Nie je to vôbec tak!
[clear]

Nepokoje tak, ako ich vidíte na videu nerobia skutoční emigranti, ale dobre platení provokatéri. Zostáva už len otázka, kto a prečo ich platia?

[clear]