Trump svoje posolstvo adresoval hlavne Američanom, keďže sa blížia voľby na prezidenta USA. V globalizovanom svete je však všetko poprepájané, preto je toto posolstvo aktuálne pre obyvateľov celého sveta.

“Naše hnutie má za cieľ nahradenie neúspešnej, skorumpovanej politickej elity novou vládou, ktorú budete riadiť vy, americký národ. Politická elita Washingtonu a tiež mediálne korporácie, ktoré zhromažďujú kapitál, existujú iba pre jeden účel, aby pracovali na seba a obohacovali iba seba. Stávky politickej elity v týchto voľbách predstavujú bilióny dolárov. Všetci, ktorí kontrolujú kormidlo moci vo Washingtone a konkrétne svetové záujmy, sú partnermi tých ľudí, ktorí sa nezaujímajú o váš blahobyt”, povedal Trump na začiatku svojho prejavu.

Trump tvrdí, že jeho politická kampaň predstavuje pre svetové elity a súčasný politický establishment na nich napojený skutočnú hrozbu.

“Toto nie sú obyčajné voľby . Stojíme na križovatke našej civilizácie , ktorá rozhodne o tom či my ľudia obnovíme kontrolu nad našou vládou , nad politickou elitou , ktorá sa nás pokúša zastaviť.”

Donald Trump ďalej hovorí , že súčasný politický establishment je zodpovedný za katastrofálne politické transakcie, masovú nezákonnú migráciu, katastrofálnu ekonomickú a medzinárodnú politiku a chudobu.

Ako ďalej dodáva: “To je globálna štruktúra moci, ktorá je zodpovedná za ekonomické rozhodnutia, ktoré fakticky okradli našu pracujúcu triedu. Vzali našej krajine jej bohatstvo a dali ho do vrecka hŕstke obrovských korporácií a politikov.”

Republikánsky kandidát na prezidenta tvrdí, že tieto voľby budú poslednou šancou na záchranu Ameriky.

“Tieto voľby rozhodnú o tom či sme slobodným národom , alebo žijeme iba v ilúzii demokracie a fakticky sme pod kontrolou malej skupiny ľudí, ktorých záujmy su zamerané na korumpovanie systému. ” dodal Trump s tým, že v centre tohto systému stoja Clintonovci, ktorí ho živia. Dokazujú to odhalené e-maily Wikileaks , ktoré odhlaili , že Hillary Clintomová sa tajne stretáva s medzinárodnými bankami .

Clintonovci preto podľa neho kopú za svetové elity a korporácie a nie za bežných ľudí. Trump preto navrhuje poslať Hillary Clintonovú do väzenia. Clintonovci a svetové elity majú však na svojej strane korporátne médiá, ktoré šíria propagandu proti Donaldovi Trumpovi .

“Korporátne médiá sa v našej krajine už nevenujú žurnalistike, venujú sa hájeniu záujmov politikov”.

Trump to ukazuje na svojom príklade, keď mainstreamové médiá klamú a nezmyselne ho obviňujú z rasizmu, sexizmu, xenofóbie a podobne.

Donald Trump na záver svojho prejavu vyzýva americký ľud, aby mu dal vo voľbách svoje hlasy a aby navždy skoncovali s týmto skorumpovaným systémom a politickým establishmentom napojeným na korporácie a svetové elity.

Video si môžete pozrieť tu:

zroj: hlavnespravy.sk