Scéna ako z akčného filmu. Manželia Ľubica a Ladislav Kolekovci z osady Malý Madaras za obcou Tomášov (okr. Senec) zažili v stredu hororové ráno.
Nabehli k nim totiž kukláči a podľa Ladislava ich bolo až 20. Dôvod? Policajti prišli odobrať vzorku vody zo studne. Za nepríjemnosti zrejme môžu susedské vzťahy a kôpka hnoja!

„Vystrčil som hlavu zo studne a videl som, že niekto beží s rebríkom ponad plot. Potom som videl čierne masky na tvári, nepriestrelné vesty, automatické pušky. Vrieskali, že máme otvoriť bránu,“ opísal drámu Ladislav. Prekvapil ho dôvod návštevy.

Ozbrojení muži nabehli na pozemok šokovaných manželov.

Ozbrojení muži nabehli na pozemok šokovaných manželov.

„Upozornili nás, že sme zadržaní, a povedali nám, že prišli odobrať vzorku spodnej vody zo studne. Kukláči prišli preto, aby sme nezničili dôkazy,“ hovorí Ladislav.

Zamaskovaní muži sa podľa Ladislava zdržali nakoniec len sedem minút, vzorky z vody a pôdy odoberali odborníci dve hodiny. Polícia tvrdí, že kukláči na pozemok nevstúpili a ani nepoužili donucovacie prostriedky. „V súvislosti s vyšetrovaním environmentálnej trestnej činnosti sa na mieste vykonávali procesné úkony, ktorých podrobnosti vzhľadom na súčasný stav vyšetrovania nie je možné konkretizovať,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Lucia Miháliková.

Odborník: Nemali tam čo robiť

Peter Vačok, bývalý vyšetrovateľ

Peter Vačok, bývalý vyšetrovateľ

„Nikdy som o podobnom zásahu nepočul. Bol to neprimeraný zásah a rozhadzovanie peňazí daňových poplatníkov. Kukláči chodia vtedy, aby zadržali páchateľov, ktorí sú potenciálne násilnej povahy. Toto podozrenie z toho nevyplývalo. Oni nie sú páchateľmi násilného trestného činu, navyše to bolo len vo fáze podozrenia. A nevidím dôvod, prečo by tam mali ísť so samopalmi.“

zdroj: cas.sk