Na internete sa objavila nová džihádistická hrozba, ktorá je oveľa konkrétnejšia než všetky ostatné. Teroristi označili ďalší cieľ. A tentoraz mieria naozaj vysoko.

Radikáli tzv. islamského štátu zverejnili na internete fotografie miest, ktoré majú byť terčom nasledujúcich teroristických útokov. A najviac by sa podľa všetkého mala obávať Veľká Británia. Londýn je totiž na „zozname smrti“ prvý.

Hrozbu teroristi zverejnili pomocou aplikácie Telegram, informuje britský Daily Mail. Tentoraz budú podľa všetkého útočiť hlavne na cirkvi a významné pamiatky. Na jednom z výhražných obrázkov je totiž aj Socha Slobody v plameňoch s komentárom „Washington už čoskoro„.

Vyhrážka sa objavila krátko po tom, čo islamisti brutálne zavraždili francúzskeho kňaza. Otrasný čin si navyše natočili na kameru. Sú to práve hlavne video záznamy, ktoré islamisti najčastejšie používajú na zastrašovanie svojich nepriateľov.

Ako a kedy presne k útoku dôjde, zatiaľ nie je jasné. Tajné služby ale berú hrozbu úplne vážne. Donútiť kňaza pokľaknúť a potom mu podrezať hrdlo – to je naozaj odporný čin. Francúzsky prezident Francois Hollande po útoku vyhlásil, že krajina je vo vojne s terorizmom.

„Ako môžeme pozorovať, Daeš a iné teroristické skupiny cielia na kresťanov rovnako ako na židov a iné veriace skupiny na západe. Hoci hrozba terorizmu zostáva nezmenená, prednostne by sme mali naliehať na verejnosť, aby bola ostražitá,“ uviedol zástupca metropolitného komisára Neil Basu.

zdroj: tnnova.cz

Zdôrazňujeme, že tieto ohavné činy nie sú výmyslom bežných občanov, ani bežných muslimov. Sú organizované treťou stranou s politickou a mediálnou podporou.