Pápež nám svojím vyjadrením k prívalu utečencov vyrazil dych! Ani sa nám nechce veriť, že tento nezmysel myslel vážne. Ak áno, potom sa musí veriaci obávať o jeho duševné zdravie!
Vo Švajčiarsku sa bez väčšej pozornosti médií snažia vysporiadať s migrantmi. Ich politici menej hovoria, ale o to viac rokujú.

Krajina usporiada koncom tohto mesiaca záväzné referendum o tom, či budú tamojšie úrady automaticky deportovať každého cudzinca žijúceho v krajine, ak bude usvedčený z porušenia zákona od vraždy po prekročenie rýchlosti. V radoch švajčiarskej verejnosti stále silnie podpora pre narovnanie protiutečeneckej legislatívy. Protiimigračne je zameraná Švajčiarska ľudová strana (SVP), ktorá disponuje zhruba tretinou parlamentných kresiel. Práve táto strana zorganizovala referendum zhromaždením požadovaného počtu podpisov. Referendum postavila na logickej obave svojich obyvateľov z toho, že by cudzinci mohli predstavovať riziko pre švajčiarsky spôsob života.

Na základe navrhovanej legislatívy by boli cudzinci automaticky deportovaní po odpykaní si svojho trestu, a to bez možnosti odvolať sa. Týka sa to ťažkých zločinov ako vražda, znásilnenie či ozbrojená lúpež, ale zároveň aj ľahších prečinov spáchaných v rozmedzí desiatich rokov, ako je napríklad prekročenie rýchlosti pri jazde automobilom.

Môžeme Švajčiarom len závidieť, že ich zákonodarcovia, sa na rozdiel od tých našich, riadia prianím svojich obyvateľov. Moc nekecajú a hlavne konajú.

Vo Švajčiarsku je totiž občan „najvyšším suverénom“. Nie EÚ, ktorú Švajčiari v referende chytro odmietli. Teraz si teda môžu sami o sebe slobodne rozhodovať.

zdroj: instory.cz