Podľa článku začala Čína prepracovávať všetky svoje zlaté rezervy do malých kilových tehličiek, aby vydala novú, zlatom krytú menu. Mnoho ľudí hovorí, že to naruší svetový obchod a následne spôsobí kolaps dolára.

Niet pochýb, že americký dolár bude čoskoro len históriou. Čína začala prepracovávať všetky svoje zlaté rezervy do malých kilových tehličiek, aby vydala novú, zlatom krytú menu. Bezpochyby ide o strategickú časť jej obchodných dohôd s Ruskom, Japonskom, Brazíliou, Indiou a Iránom. Mačka je už z vreca von a dolár padne v plameňoch. GATA odhaduje, že 80 % zlata o ktorom si investori myslia, že majú alokované, je už dávno fuč, väčšina pravdepodobne skončila v Číne.

Tento čínsky ambiciózny plán má skutočne masívne rozmery. Môžeme očakávať narušenie globálneho obchodu a určite aj globálneho bankového systému. Toto obrovské prepracovanie poukazuje na to, ako sa Čína pripravuje na nový systém obchodu. V tomto procese musia pripraviť aj základňu pre možný nový monetárny systém, ktorý bude mať základ v zlate, ktorý podporuje obchodné platby. Spočiatku budú použité pre obchod, neskôr aj v bankovníctve. Americké dlhopisy pôjdu bokom. Považujte tento čínsky projekt ako predzvesť kolapsu amerického zadlženého dolárového systému. Číňania sťahujú tisíce metrických ton zlatých tehličiek z Londýna, New Yorku a Švajčiarska. Prepracovávajú tehličky, už je nechcú v unciach, ale v kilogramoch. Väčšie tehličky akosti Good Delivery sú uložené v Číne. Nie je jasné, či tento projekt funguje len v Číne, pretože je tu pár indikátorov, že sú v tom zapracované aj švajčiarske zlievárne, pretože majú skúsenosť a kapacitu.

Príbeh prepracovania v Londýne je potvrdený z dobrého zdroja. Zdá sa byť nad slnko jasnejšie, že sa Čína pripravuje na nový systém obchodu, aby sa zhodovala s novým bankovým rezervným systémom. Možno urobia značnú časť kilových tehličiek práve pre retailových investorov a bohatých jednotlivcov v Číne. Zbaví sa tým toxických amerických dlhopisov. Správa je jasná: Západu a britskému systému libier a uncí a iným divným metrikám bol ukázaný veľký „prostredník“.