Vladimir Putin pripomenul Západu, že Rusko je suverénny štát a vykonáva legálne transakcie so suverénnou Sýrskou republikou.

Navyše, v reakcii na zasielanie zbraní sýrskym opozičným gangom, Rusko dodá do Sýrie najnovšie zbrane. Tieto zbrane budú prvýkrát vyvezené mimo Rusko a budú sprevádzané ruskými vojenskými odborníkmi.

Táto nová tajná zbraň, ktorá nemá vo svete obdobu, bude poskytnutá sýrskej armáde k obrane proti potenciálnym vonkajším agresorom.

Ak Západ skutočne začne dodávky zbrani žoldnierom, potom bude nasledovať toto:

Rusko dodá sýrskej armáde delostrelecký systém s dosahom až 60 km. Jedná sa o najsilnejší systém tohto typu na svete. Je schopný zničiť všetky ciele v prípade porušenia Sýrskej hranice.

Web britskej rozviedky nedávno uviedol, že toto je ruská odpoveď na vojenské prípravy NATO proti Sýrii.

Spolu s tým Rusko garantuje, že tieto zbrane nebudú použité proti Izraelu, ak Izrael nebude zasahovať do sýrskeho konfliktu na strane Takfiristov a gangu.

Takto Vladimir Putin reagoval na slová amerického prezidenta.

Ak Obama sľúbil vo svojom prejave 15. júna, že pomôže gangom žoldnierov vyzbrojením, potom Vladimir Putin 16. júna v Londýne dal jasne najavo, že Západ núti Rusko vyzbrojiť Sýriu veľmi modernými zbraňami, o ktorých nikto nevie. Spolu s tým Rusko dodá rakety „zem- more“, ktoré sú schopné zničiť akúkoľvek vojnovú loď agresora vo vzdialenosti 250 km od pobrežia Sýrie.

Z druhej strany Irán pohrozil, že odpovie Saudskej Arábii a iným štátom Perzského zálivu raketami, ak zaútočí na Sýriu, a že ropné vrty a rafinérie budú zničené. Cena ropy na svetových trhoch sa prudko zvýši na 200 dolárov, čo zrkadlovo dopadne na Ameriku. Taký úder americká ekonomika neustojí, píšu noviny „Ad Diyar“.

Správa z Bejrútu z 18. júna.

Mimochodom pre zábudlivých: dve vojny so Západom Vladimir Putin už vyhral. Čečensko a Gruzínsko …

zdroj: chelemendik.sk