Mikulášovi Černákovi patrí v dejinách slovenskej kriminalistiky titul krvilačného zločinca. Bol známy tým, že sa svojimi činmi rád vystatoval a medzi ostatnými si tak budoval rešpekt.

Kuriózne však je, že mu to nestačilo len medzi svojimi a ako svoju „bútľavú vŕbu“ si vybral Milana Reichela. Ten v cykle Mafiáni odhalil autentické výroky a opisy vrážd, ktoré Černák robil s chuťou a osobne. ,,Stále sa mi chcel vyrovnať. Kúpil som si motorku, kúpil si ju aj on, keď som mal SUV-čko, kúpil si ho aj on. A keď som mal luxusnejšie auto, raz došiel na takom istom aj on,“ povedal Reichel.

,,Rozčuľoval sa, že mu pes zaniesol od chlpov sedadlo spolujazdca. Vravím: ,Ty máš psa?´ On že: ,Nie, bývalý majiteľ mal. Zastrelil som Bielika.´ Ostal som zarazený: ,Ako že zastrelil?´,“ spomína s tým, že mu Černák opísal popravu ako veselú historku. ,,Vraj zobral toho pána do lesa, chytil ho za krk. Priložil mu pištoľ k hlave a pištoľ sa zasekla. Hovorí: ,Neuveriteľná vec. Priložím mu pištoľ zase ku hlave, seklo druhý raz. Búcham ňou do stromu a henten sa metal a kričal : ,Miki, Miki, ty ma chceš zastreliť?´ Vravím ,Nieee, nechcem ťa zastreliť.´ Zobral som tretí raz pištoľ, na to som ho strelil. Ale to bol iný elegán, ten mal vyvoňané aj slipy.´ Na to som nereagoval a spýtal sa ho, prečo to robí, prečo to hovorí práve mne,“ krútil hlavou aj po rokoch Reichel, ktorý si Černákových zverstiev vypočul oveľa viac.

Až dva diely cyklu Mafiáni o bossovi všetkých bossov, doplnené autentickými zábermi, uvidíte už v piatok o 21.55 na Jednotke.

zdroj: aktuality.sk